ФАКТОР НА ДЕНОТ: Повторно лажна дојава за бомба, но сега закана имало и за училиште во Крива Паланка

ДОЈАВА ЗА БОМБА ВО КРИВА ПАЛАНКА Министерството за внатрешни работи информира дека денеска имало дојава за лажна бомба во основно училиште во Крива Паланка. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Тој додаде дека обично се испраќаат пакети од пошти без видео надзор.Дмитро Кулеба на Фејсбук напиша дека досега сомнителни пакети добиле 31 украинска амбасада ...
| | веќе видена | слични

Сомнителни пакети кои пристигнуваат на адресите на украинските амбасади во Европа се испратени од адресата на автомобилската компанија „Тесла“ во Германија. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерот за надворешни работи на Украина, Димитро Кулеба рече дека сомнителни пакети кои пристигнуваат на адресите на украинските амбасади во Европа се ...
| | веќе видена | слични

Украинскиот министер за надворешни работи Дмитро Кулеба денеска изјави дека сите сомнителни пакети испратени до украинските амбасади низ Европа дошле од ...
| | веќе видена | слични

Украинскиот министер за надворешни работи Димитро Кулеба изјави дека сите сомнителни пакети испратени до украинските амбасади имаат адреса на застапништво на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Украинските амбасади во Данска и Романија добија „крвави пакети“, изјави украинскиот министер за надворешни работи Дмитри Кулеба, пренесе „Ројтерс“. Кон крајот ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Поранешниот министер за надворешни работи, Никола Димитров, вечерва во Тема на денот во дневникот на телевизија Сител, го изнесе своето мислење дека Алијанса ...
сите 597 | | | веќе видена

Вечерва ќе се одржи трибина Гоце е Македонија по повод 151 година од раѓањето на македонскиот револуционер, великан, апостол на Македонската Револуционерна ...
сите 524 | | | веќе видена

Откако премиерот Димитар Ковачевски во петокот со својот бугарски колега Галаб Донев во телефонски разговор се заложија за мирно и безбедно чествување на ...
сите 590 | | | веќе видена

Статистиката во јануари е ужасна – само во семејствата има шест убиства. Државата го регистрира овој тренд но не презема ништо посебно. „Син уби татко“, „Татко ...
сите 326 | | | веќе видена

Двочасовната средба што се одржа зад затворени врати во Влада меѓу преговарачките тимови на премиерот, Димитар Ковачевски и лидерот на АА, Арбен Таравари, ...
сите 81 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 232 | | | веќе видена

Зголеменото производство на електрична енергија е основа наредниот период да имаме можно намалување на електричната енергија, истакна претседателот на Владата, ...
сите 145 | | | веќе видена

На 30.01.2023 во 09.00 часот во СВР Скопје, 42-годишна жена од скопско село пријавила дека околу 08.00 часот малолетник од скопско село, кој бил во љубoвна ...
сите 252 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Повторно лажна дојава за бомба, но сега закана имало и за училиште во Крива Паланка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: