Србите се колнат во Митрогол, квотата дека тој ќе даде гол во победа над Швајцарија е специјална (Фото)


Пред четири години на СП во Русија, Србија и Швајцарија во третото коло одлучуваа кој да оди во осминафинале, а истата ситуација ја има и сега во Катар. На ...
| | веќе видена | слични
4 копии

6842 Мароко – Португалија (16 ч.) Мароко е најпријатното изненадување на Мундијалот и оваа селекција е пред голем предизвик да биде првата африканска земја што ...
| | веќе видена | слични

Според звучноста на ривалот кој го има, Португалија треба најлесно да помине во четвртфиналната пресметка и да се избори за место меѓу најдобрите четири ...
| | веќе видена | слични

Денеска на програмата се последните две четврфинални средби на шампионатот,  европска класика Франција - Англијасе игра во 20 часот а во 16 часот најголемото ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Вечерва во Катар ќе биде формирана втората полуфинална двојка на Светското првенство. На програмата се натпреврите Мароко-Португалија и Франција-Англија. ...
| | веќе видена | слични

Во Супер типот на Sport Life zголемени се квотите за победа на сите четири репрезентации кои денеска се дел од Мундијалот во Катар. Доколку верувате дека ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ЗАТВОРЕНА Е УЛИЦАТА САМОИЛОВА МВР соопшти дека од денеска се воведува посебен режим на сообраќај во Скопје, поради чествувањето на раѓањето на Гоце Делчев во ...
сите 666 | | | веќе видена

Вчера во 12.29 часот во СВР Скопје било пријавено дека во 12.15 и во 12.25 часот на бул.„Александар Македонски“ во Скопје, двајца малолетници од Скопје биле ...
сите 414 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 233 | | | веќе видена

Ковачевски и Пендаровски бидејќи не ги обелоденуваат агентурните мрежи и финансиери на бугарските клубови тие директно работат за нив. Пендаровски не може да ...
сите 101 | | | веќе видена

Денеска попладне и во текот на ноќта ќе има повремени врнежи кои ќе бидат претежно од снег со слаб до умерен интензитет. До изутрина на планините снежната ...
сите 224 | | | веќе видена

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган изјави дека испораката на тенкови во Украина нема да донесе решение за конфликтот.„Не можам да кажам дека верувам дека ...
сите 214 | | | веќе видена

Претседателот на Владата Димитар Ковачевски денеска присуствуваше на потпишувањето на Договорот за надзор и правен трансакциски советник за изградба на ...
сите 69 | | | веќе видена

Азедин Унахи беше вистинско откровение на Светското првенство во Катар и сериозно го сврте интересот на себе од страна на многу поважни клубови од Анже, па ...
сите 55 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Србите се колнат во Митрогол, квотата дека тој ќе даде гол во победа над Швајцарија е специјална (Фото)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: