Кривична против скопјанец за узурпација на државно земјиште


3 копии

По наредба на Специјалното државно обвинителство (СДТ) утрово е уапсен специјалниот обвинител Саша Чаѓеновиќ за создавање криминална организација и злоупотреба ...
| | веќе видена | слични

СВР Скопје поднесе кривична пријава против Д.К.(19) од Косово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „фалсификување исправа’’. На ...
| | веќе видена | слични

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Струга поднесе кривична пријава против С.В.(53) од с.Велешта, струшко, поради постоење основи на сомнение за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

СВР Штип поднесе кривична пријава против К.М.(18) од Делчево, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „оштетување и неовластено навлегување ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

АКО НЕКОЈ ГО НАРУШИ МИРОТ НА 4 ФЕВРУАРИ ЌЕ ОДГОВАРА Македонскиот премиер Димитар Ковачевски разговарал со бугарскиот технички премиер Галаб Донев, за ...
сите 794 | | | веќе видена

„Тоа не доаѓа предвид“, одговори Писториус на прашањето дали Германија ќе испрати борбени авиони во Киев.Ова прашање беше актуелно по бројните јавни апели на ...
сите 492 | | | веќе видена

„На денот на ослободувањето на германскиот нацистички логор на смртта Аушвиц-Биркенау, да се потсетиме дека Путин отвора нови кампови на исток“, напиша Матеуш ...
сите 99 | | | веќе видена

Немало потреба за никакви мерки за обезбедување присуство за внукот на Али Ахмети иако кај него била пронајдена марухуана, но и дигитална вага, со траги од ...
сите 154 | | | веќе видена

Најновото заострување на односите меѓу Софија и Скопје нема да го попречи отворањето на процесот на уставни измени, вели во интервју за ТВ Телма вицепремиерот ...
сите 73 | | | веќе видена

Она што вознемирува е фактот што и покрај сите отстапки на оваа влада, во интерес на зачувување на фотелјите, другата страна влегува во конфликт кој е на ниво ...
сите 203 | | | веќе видена

– Доколку започне дијалог на високо ниво, во кој треба да учествува и тој, амбасадорот може да се врати во секој момент, додаде Милков на прес-конференција на ...
сите 51 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кривична против скопјанец за узурпација на државно земјиште

Од:
До кого (е-маил):
Порака: