За трите чина на Арсовска и целата драма во Скопје


До 8 ноември, се додека не почнаа протестите и блокадите, Град Скопје преку ЈСП до денар ги има исплатено приватните превозници. Ова за „360 степени“ го изјави ...
| | веќе видена | слични

Новогодишните и Божиќните празници се приближуваат, но во главниот град сè уште нема празнична атмосфера. Јавноста во неколку наврати коментираше и прашуваше ...
| | веќе видена | слични

Премиерот е единствената надеж за приватните превозници дека ќе ги прими на средба и ќе разгледаат можно решение. Чекаат одговор на нивното барање да се видат ...
| | веќе видена | слични

Градоначалничката на Скопје Данела Арсовска во интервју за „360 степени“, вината за сообраќајната парализа од изминатите денови ја лоцира кај „Слобода превоз“ ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Приватните автобуски превозници спијат во нивните автобуси и ги слушаат ветувањата на градоначалничката Данела Арсовска кои ги дава во медиумите.Приватните ...
| | веќе видена | слични

Приватните автобуски превозници кои протестираат 24 часа на „Илинденска“ пред Градското собрание., спијат во нивните автобуси. Приватните превозници синоќа ги ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во вчерашната емисија „360 степени“ на Алсат телевизија гостуваше Данела Арсовска, градоначалничката на град Скопје. Васко Попетрески и рече на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Дали во Алтернатива ќе се разговара за останување или напуштање на владината коалиција ќе се знае откако ќе завршат преговорите меѓу СДСМ и Алијанса за ...
сите 307 | | | веќе видена

Од непрофитната бугарска организација Фондација „Македонија“ додаваат дека гробот на револуционерот в сабота ќе го чуваат и македонски и бугарски полицајци. ...
сите 468 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 275 | | | веќе видена

Вчера во 12.29 часот во СВР Скопје било пријавено дека во 12.15 и во 12.25 часот на бул.„Александар Македонски“ во Скопје, двајца малолетници од Скопје биле ...
сите 258 | | | веќе видена

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган изјави дека испораката на тенкови во Украина нема да донесе решение за конфликтот.„Не можам да кажам дека верувам дека ...
сите 274 | | | веќе видена

Ковачевски и Пендаровски бидејќи не ги обелоденуваат агентурните мрежи и финансиери на бугарските клубови тие директно работат за нив. Пендаровски не може да ...
сите 101 | | | веќе видена

Десеттина картонски кутии, на кои е испишано –За добро здравје на Христијан Пендиков, Фондација Бугарска меморија, денес пристигнале во бугарскиот клуб Цар ...
сите 96 | | | веќе видена

Денеска попладне и во текот на ноќта ќе има повремени врнежи кои ќе бидат претежно од снег со слаб до умерен интензитет. До изутрина на планините снежната ...
сите 222 | | | веќе видена

Претседателот на Владата Димитар Ковачевски денеска присуствуваше на потпишувањето на Договорот за надзор и правен трансакциски советник за изградба на ...
сите 69 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

За трите чина на Арсовска и целата драма во Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: