ВМРО-ДПМНЕ: Тајната коалиција Ковачевски - Арсовска излезе на површина


Тајната коалиција Ковачевски - Арсовска излезе на површина. И самиот Ковачевски призна дека имал средби со Арсовска во Влада. СДС и Арсовска стојат позади ...
| | веќе видена | слични

Со новите мерки на Bладата нема реални намалување на цените, оцени во саботата лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски и апелираше на што поскоро законските ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Што се однесува до Град Скопје, мојот совет и до Ковачевски и до Арсовска е кога ќе се среќаваат тајно наместо да договараат провизии од рабатот кој што треба ...
| | веќе видена | слични

Скопското Јавно соображајно претпријатие (ЈСП) треба да го поништи постоечкиот тендер за набавка на нафта во кој не се нуди рабат и да распише нов на кој ќе ...
| | веќе видена | слични

При денешната посета на општина Аеродром на настанот „Твојата идеја за промени“ претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски одговарајќи на новинарско ...
| | веќе видена | слични
5 копии

За само една година локалната власт на ВМРО-ДПМНЕ во Скопје создаде хаос, заглавен и нефункционален град, без соодветен јавен превоз, со јавни претпријатија ...
| | веќе видена | слични
4 копии

При денешната посета на општина Аеродром на настанот „Твојата идеја за промени” претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски одговарајќи на новинарско ...
| | веќе видена | слични

Сите ја паметиме вечерта од прославата на победата на Данела пред штабот на ВМРО-ДПМНЕ, со зурли и тапани. Таа во бел капут, Мицкоски во џемперче. Цело скопје ...
| | веќе видена | слични
2 копии

 Го доведоа градот до колапс, со блокирани сообраќајници, нефункционални институции, а тие наместо да работат за граѓаните се караат за провизии и тендери, за ...
| | веќе видена | слични

Одговорни за хаосот во Скопје се партнерите од коалицијата Тачела. Всушност оваа коалиција стои зад кадрите на СДС дополнети со ликови од ДУИ, ГРОМ и Левица ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Проширувањето на сегашното мнозинство кое што ја подржува владата е со идеја да се купи време од двете партии на власт СДСМ и ДУИ до редовниот термин на ...
сите 647 | | | веќе видена

Вчера во 12.29 часот во СВР Скопје било пријавено дека во 12.15 и во 12.25 часот на бул.„Александар Македонски“ во Скопје, двајца малолетници од Скопје биле ...
сите 415 | | | веќе видена

Претседателот на Алијанса за Албанците, Арбен Таравари вечерва изјави дека за неколку дена ќе се знае дали тие ќе станат дел од Владата или не. Оваа работа, ...
сите 243 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 275 | | | веќе видена

Според безбедносни извори во Берлин, обуката на украинските војници треба да започне денеска. Германската влада, по консултации со САД, во јануари се согласи ...
сите 254 | | | веќе видена

Никола ГРУЕВСКИ Од секогаш сум тврдел дека македонското прашање може да се затвори само тогаш кога ќе е во корист на Македонија и на македонскиот народ и само ...
сите 192 | | | веќе видена

„Неверојатно е, но германските тенкови „Леопард“ со насликани крстови повторно ни се закануваат“, рече рускиот претседател во Волгоград (поранешен Сталинград), ...
сите 141 | | | веќе видена

Денеска попладне и во текот на ноќта ќе има повремени врнежи кои ќе бидат претежно од снег со слаб до умерен интензитет. До изутрина на планините снежната ...
сите 223 | | | веќе видена

Претседателот на Владата Димитар Ковачевски денеска присуствуваше на потпишувањето на Договорот за надзор и правен трансакциски советник за изградба на ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Тајната коалиција Ковачевски - Арсовска излезе на површина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: