Изминатото деноноќие ЕСМ произведе 12.586 MWh, а набави 3.940 MWh електрична енергија

Владата информира дека АД ЕСМ на 01.12.2022 година произведе 12.586 MWh електрична енергија, со што целосно ги задоволи потребите на домаќинствата и малите ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Согласно податоците за движењето на цените на берзата HUPX во Унгарија за 10 декември просечната часовна цена на еден мегават час електрична енергија ...
| | веќе видена | слични

Субвенционирано снабдување со електрична енергија преку ЕСМ продажба почна од 1 декември за пријавените и прифатени физички и правни лица регистрирани за ...
| | веќе видена | слични

Иако најавено комплетно покривање на потребите за електрична енергија на домаќинствата и фирмите, Електрани на Северна Македонија секојдневно купуваат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

ЕСМ месецов ќе набави 16 илјади мегават часови повеќе од планираното за да го задоволи недостаток на електрична енергија. Наместо планираните 48 илјади мегават ...
| | веќе видена | слични
3 копии

ЕСМ Продажба за декември набави 40.600 MWh електрична енергија наменета пред се за потребите за дополнителни снабдувања по одлуки и задолженија од Влада на ...
| | веќе видена | слични

Дали има заднина во фактот што околу 1.000 правни субјекти не сакаат да склучат договори за снабдување со субвенционирана електрична енергија кои ги нуди ЕСМ ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

САД ги повикуваат Бугарија и Македонија да ја деескалираат својата реторика и брзо да ги решат билатералните спорови. Ова за Гласот на Америка го соопштиле од ...
сите 724 | | | веќе видена

СДС излезе со цврст став во врска со изјавата на Даниел Лорер од партијата „Продолжуваме со промените“ (ПП) дека Христијан Пендиков, кој беше претепан во ...
сите 502 | | | веќе видена

Она што јас го знам веќе таму е при крај работата, размислуваат за една или друга варијанта во смисла дали политичката партија Алтернатива ќе остане во влада ...
сите 289 | | | веќе видена

Времето утре ќе биде променливо облачно, локално ќе има слаби врнежи од снег. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец. Во Скопје променливо облачно, ...
сите 245 | | | веќе видена

Опожарено е возило БМВ во липковското село Никуштак, соопшти денеска кумановската полиција. Вчера во 11:55 часот во полициско одделение Матејче било пријавено ...
сите 182 | | | веќе видена

Поднесена е кривична пријава против лице од тетовско Стримница за вршење јавен превоз без лиценца, соопшти попладнево Министерството за внатрешни работи. – СВР ...
сите 186 | | | веќе видена

Вечерва во посета на Виниче, во пресрет на празникот Св. Атанасиј. Нека е за многу години, и ова да биде година на промени и почеток на заедничка иднина за ...
сите 110 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Изминатото деноноќие ЕСМ произведе 12.586 MWh, а набави 3.940 MWh електрична енергија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: