Електродистрибуција ги извести институциите кои компаниите треба да се вратат на отворен пазар


Со цел исполнување на обврските на Операторот на дистрибутивниот систем за спречување на злоупотреби и манипулации на пазарот на електрична енергија, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На денешната прес-конференција во Владата на Република Северна Македонија, на којашто се обрати соработникот за енергетика на премиерот, Виктор Андонов беа ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Владата во следниот период на затворена седница ќе одлучува за цената на електрична енергија произведена од АД ЕСМ која е само една компонента што влегува во ...
| | веќе видена | слични

Советникот за енергетика во Владата, Виктор Андонов денеска на прес-конференција рече дека според информациите со кои располага, АД ЕСМ сеуште ги нема ...
| | веќе видена | слични

Советникот за енергетика во Владата, Виктор Андонов, одржа прес-конференција на која зборуваше за состојбата на електро-енергетскиот систем. Рече дека Владата ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Согласно податоците за движењето на цените на берзата HUPX во Унгарија за 10 декември просечната часовна цена на еден мегават час електрична енергија ...
| | веќе видена | слични

Субвенционирано снабдување со електрична енергија преку ЕСМ продажба почна од 1 декември за пријавените и прифатени физички и правни лица регистрирани за ...
| | веќе видена | слични

Иако најавено комплетно покривање на потребите за електрична енергија на домаќинствата и фирмите, Електрани на Северна Македонија секојдневно купуваат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Алијанса за Албанците чека да види дали владејачките партии ќе ги исполнат нејзините барања за влез во владиното мнозинство и ако тоа не се случи, ...
сите 516 | | | веќе видена

Денес заседаваше Централниот Комитет на Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ, Гоце Делчев при што беа донесени повеќе заклучоци. Пред да ги прочитам заклучоците ...
сите 187 | | | веќе видена

Голем број граѓани денес излегоа пред Младинскиот културен центар да протестираат во одбрана на МКЦ. На собирот имаше голем број музичари, уметници и љубители ...
сите 104 | | | веќе видена

Али Ахмети го повтори повикот на неговиот поранешен владин партнер, експремиерот Зоран Заев, за „камшикари“ од странство, со тоа што би правеле ветинг врз ...
сите 104 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Електродистрибуција ги извести институциите кои компаниите треба да се вратат на отворен пазар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: