БАНКА НА ГОДИНАТА ЗА 2022 Престижната награда 11 години во рацете на НЛБ Банка

6 копии

Реномираниот интернационален финансиски магазин, The Banker, по 11 пат ја прогласи НЛБ Банка за Банка на годината за 2022. Со ова признание НЛБ Банка уште ...
| | веќе видена | слични

За Светското првенство на ФИФА 2022 година во Катар, износот на спонзорството на кинеските претпријатија е на прво место во светот. Кинеските елементи се како ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Symphony Digital (Симфони Дигитал) има влијание на ИТ пазарот во Македонија од 2019 година. Кога за прв пат го отворија својот инженерски центар во Скопје, тие ...
| | веќе видена | слични

Рибарски брод помага да се soберат лососи во област за одгледување риби во Кингдао, источнокинеска провинција Шандонг Доволни се само четворица вработени за ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Посетител поминува покрај плакат на Меѓународниот саем за софтверски производи и информации за услуги во Кина во Нанџинг, провинцијата Џиангсу во Источна Кина ...
| | веќе видена | слични

Останато

Откако ќе завршат преговорите помеѓу СДСМ и Алијанса за Албанците ќе разговараме за останување или напуштање на владината коалиција. Ние сме за компромис и ...
сите 341 | | | веќе видена

„Индексот на перцепција на корупцијата 2022“ е уште една независна потврда на она што Алијансата за Албанците постојано го осудува. Во последното мерење на ...
сите 70 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 303 | | | веќе видена

„Кој се грижи за македонскиот Устав и како македонското државно устројство се брани и се заштитува од оние, од кои тоа најмногу се очекува? Притисоците и ...
сите 143 | | | веќе видена

Оваа комбинаторика во Парламентот нема да влијае врз добивање на мнозинство за уставните измени. Позицијата на ВМРО-ДПМНЕ е јасна, иако не ја кажува на тој ...
сите 417 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

БАНКА НА ГОДИНАТА ЗА 2022 Престижната награда 11 години во рацете на НЛБ Банка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: