Credit Suisse забрзано отпушта вработени и крати трошоци во обид да се спаси банката

Време зa читање: 3 минути Credit Suisse бара начини да го забрза намалувањето на трошоците бидејќи одливите на клиентите и забавувањето на активноста влијаат ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Твитер им нуди на огласувачите стимулации да ги зголемат трошоците на платформата, за што сведочи е-пошта испратена во четвртокот до ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Главниот финансиски директор на Флорида во четвртокот рече дека неговиот оддел ќе повлече 2 милијарди долари од својот имот управуван ...
| | веќе видена | слични

Останато

Откако ќе завршат преговорите помеѓу СДСМ и Алијанса за Албанците ќе разговараме за останување или напуштање на владината коалиција. Ние сме за компромис и ...
сите 341 | | | веќе видена

„Индексот на перцепција на корупцијата 2022“ е уште една независна потврда на она што Алијансата за Албанците постојано го осудува. Во последното мерење на ...
сите 70 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 303 | | | веќе видена

„Кој се грижи за македонскиот Устав и како македонското државно устројство се брани и се заштитува од оние, од кои тоа најмногу се очекува? Притисоците и ...
сите 143 | | | веќе видена

Оваа комбинаторика во Парламентот нема да влијае врз добивање на мнозинство за уставните измени. Позицијата на ВМРО-ДПМНЕ е јасна, иако не ја кажува на тој ...
сите 417 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Credit Suisse забрзано отпушта вработени и крати трошоци во обид да се спаси банката

Од:
До кого (е-маил):
Порака: