За одржливост на реформите потребен широк политички консензус, клучни реформите во правосудството

– Потребен е квалитетен процес на реформи и нивна одржливост за сопирање на негативните трендови со кои се соочуваме во областа на владеење на правото. Тоа ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Првиот потпретседател на Владата и министер за политички систем и односи меѓу заедниците Артан Груби денеска имаше средба со новиот шеф на Мисијата на ОБСЕ во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Мисијата на ОБСЕ во Скопје следната година ќе се состане со голем број засегнати страни за да дискутира како да се подобри функционалната независност на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Советот на Европската Унија апелира до сите политички актери во Црна Гора да покажат одговорност, да ја надминат поларизацијата и ги повикува да се воздржат од ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Политичко единство, жар, одлучност и цврстина се потребни за завршување на реформските процеси во Северна Македонија, порача во интервју за МИА новиот шеф на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за администрација, Адмирим Алити , во рамки на скрининг-процесот престојува во Брисел, каде што оствари средба со претставници на Европската ...
| | веќе видена | слични

Откако вчера со американската амбасадорка Анџела Агелер се сретна вицепремиерот Артан Груби , денеска на средба со неа беше и претседателот на ДУИ, Али Ахмети ...
| | веќе видена | слични

Соработката меѓу двете земји, евроинтеграциите, уставните измени и реформи, политичката состојба во земјата и регионот, како и процесот на ветинг беа само ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Беким Сали, министерот за здравство, доцна попладнево на социјалните мрежи изнесе информација дека вкупно 320 здравствени работници се пријавиле доброволно за ...
сите 496 | | | веќе видена

 Тие според информациите кај нашиот источен сосед се веќе пуштени од притвор откако ја признале вината за делото. Градоначалникот на Благоевград Илко Стојанов ...
сите 291 | | | веќе видена

„Астросеизмологот“ Френк Хугербитс e Холанѓанецот кој го предвиде силниот земјотрес во Турција и Сирија. Тој се занимава со предвидување на земјотреси врз ...
сите 280 | | | веќе видена

Скандалозната организација за одбележувањето на раѓањето на Гоце Делчев е најсилен доказ дека власта е одлепена од реалноста и дека се плаши од народот. Ова ли ...
сите 228 | | | веќе видена

Македонскиот клуб во Благоевград го каменувале два брачни пара. Двајцата мажи кои полицијата ги приведе поради каменувањето на Македонскиот културен клуб ...
сите 171 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

За одржливост на реформите потребен широк политички консензус, клучни реформите во правосудството

Од:
До кого (е-маил):
Порака: