Филкоски: Во енергетиката нема брзи решенија, одговорните досега реагираа со краткорочни мерки за „ублажување“

Во домашната енергетика веќе долго време не се работи според некаква стратегија, па дури ни според лоша. Да се сугерира или да се тврди дека во моментов е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ако претстојната зима на Швајцарија ѝ снемува струја реши да воведува рестрикции, државата, меѓу другото, ќе го забрани користењето на електрични возила за ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Децении чекаме да се случи енергетската транзиција и гледаме само години изгубени во неинвестирање, со планови и акции без видливи резултати во животната ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Зголемувањето на уделот на електричните автомобили на пазарот на нови возила го запре трендот на нови поволности за сопствениците на електрични возила, барем ...
| | веќе видена | слични

Начинот на кој владата и државните компании во моментов се справуваат со енергетската криза не враќа децении наназад, порачува граѓанскиот сектор. Доколку ...
| | веќе видена | слични

Единственото нешто што може да се направи оваа зима за да се ублажи состојбата со аерозагадувањето е топланите во Скопје да продолжат да работат на гас, смета ...
| | веќе видена | слични

Останато

Ние како ВМРО-ДПМНЕ ќе направиме се за чесно, достоинствено да се прослави роденденот на Гоце Делчев на 4 февруари, рече Александар Пандов, прв човек на ...
сите 735 | | | веќе видена

„Индексот на перцепција на корупцијата 2022“ е уште една независна потврда на она што Алијансата за Албанците постојано го осудува. Во последното мерење на ...
сите 70 | | | веќе видена

Русија преку својата амбасада во Скопје упати реакција до министерот за надворешни работи Бујар Османи да не шири изјави дека Русија го поттикнува соседскиот ...
сите 205 | | | веќе видена

Амасадорот на ЕУ, Дејвид Гир вели дека сите земји кои сакаат да се придружат на ЕУ, треба да ги применуваат стандардите за човекови права. Тоа се очекувањата, ...
сите 272 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 304 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Филкоски: Во енергетиката нема брзи решенија, одговорните досега реагираа со краткорочни мерки за „ублажување“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: