Музеи од Македонија, Бугарија и Србија потпишаа договори за заеднички активности


Археолошкиот музеј на Македонија, Националниот археолошки институт со музеј при Бугарската академија на науките и Националниот музеј на Србија во ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Македонската и бугарската влада, ден пред официјалниот празник, денеска за прв пат заеднички го чествуваа Свети Климент Охридски во Скопје. Шефовите на ...
| | веќе видена | слични

На иницијатива на министрите за надворешни работи на Република Македонија и Република Бугарија, Бујар Османи и Николај Милков, денес во Скопје се одржа Бизнис ...
| | веќе видена | слични

Во Скопје денеска се одржа македонско-бугарски бизнис форум што го отворија министерот за надворешни работи Бујар Османи и министерот за надворешни работи ...
| | веќе видена | слични

Согласно постигнатиот договор, денес за првпат заеднички ја празнуваме дејноста на Свети Климент Охридски. Ќе положиме цвеќе пред неговиот споменик во знак на ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Македонско-бугарската стопанска комора смета дека е можно да се оствари трговска размена меѓу двете земји од 1 милијада евра. Најголемиот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Најголемиот проблем за бизнисот освен дневна политика е корупцијата истакна претседателот на Македонско-БугарскатаСтопанска комора на денешниот Бизнис форум во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во текот на денешниот ден треба да се знаат повеќе детали околу веќе извесното влегување на Алијанса за Албанците во Влада. Иако во претходните денови се ...
сите 183 | | | веќе видена

Најмалку 670 лица загинаа во Турција и Сирија по силниот земјотрес со јачина од 7,4 степени по Рихтер пред зори ја погоди областа северно од турскиот град ...
сите 271 | | | веќе видена

Возачот на автомибилот марка „голф“ со гевгелиски регистерски таблички загинал на местото при судир со тешко товарно возило на клучката кај Три Чешми, каде се ...
сите 173 | | | веќе видена

Антонијо Милошоски, пратеник и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во радио Лидер зборуваше за чествувањето на Гоце Делчев каде потенцираше дека ...
сите 297 | | | веќе видена

Врнежите од дожд и формирањето снежна покривка на повисоките места мината недела, позитивно ќе влијаат на есенските посеви зашто количеството воден талог ќе ...
сите 212 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Музеи од Македонија, Бугарија и Србија потпишаа договори за заеднички активности

Од:
До кого (е-маил):
Порака: