Семејството на Денис Тот му се заблагодари на македонското правосудство

Семејството на хрватскиот ракометар Денис Тот упати благодарност до македонското правосудство, откако обвинетите Анџело Георгиевски (28), Клементина Лефковска ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Охридскиот бизнисмен и советник од редовите на ДУИ Нефи Усеини доби ослободителна пресуда за тоа што го натепа поранешниот советник Џемаил Мена.За делото за ...
| | веќе видена | слични

За делото за кое се гони е предвидена казна од три месеци до три години, а судот во Охрид на Усеини му изрекол парична казна. Охридскиот бизнисмен, советник и ...
| | веќе видена | слични

Контроверзниот охридски бизнисмен, општински советник и претседател на огранокот на ДУИ во градот, Нефи Усеини , е прогласен за виновен за претепувањето на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Нефи Усеини, бизнисмен, охридски советник и претседател на огранокот на ДУИ во Охрид, доби осудителна пресуда за претепувањето на екссоветникот Џемал Мена за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Хрватските ученици кои до см рт прет епаа професор, добија по 2-3 години затвор. Во Жупанискиот сyд во градот Вараждин денеска е изpeчена пресудата за случајот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Жупанискиот суд во Вараждин денеска ги осуди на нешто повеќе од девет години затвор четворицата вараждинци кои во мај минатата година до смрт претепаа професор ...
| | веќе видена | слични

Останато

Алијанса за Албанците чека да види дали владејачките партии ќе ги исполнат нејзините барања за влез во владиното мнозинство и ако тоа не се случи, ...
сите 531 | | | веќе видена

Денес заседаваше Централниот Комитет на Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ, Гоце Делчев при што беа донесени повеќе заклучоци. Пред да ги прочитам заклучоците ...
сите 187 | | | веќе видена

Голем број граѓани денес излегоа пред Младинскиот културен центар да протестираат во одбрана на МКЦ. На собирот имаше голем број музичари, уметници и љубители ...
сите 104 | | | веќе видена

Девојка од Кичево во полициската станица Аеродром пријавила таксист за недолично однесување, соопштија попладнево од Министерството за внатрешни работи. – Во ...
сите 205 | | | веќе видена

Украинскиот претседател Володимир Зеленски воведе санкции за 185 компании и поединци кои ја поддржуваат руската војна, која трае веќе 12 месеци. „Фирмите и ...
сите 116 | | | веќе видена

Али Ахмети го повтори повикот на неговиот поранешен владин партнер, експремиерот Зоран Заев, за „камшикари“ од странство, со тоа што би правеле ветинг врз ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Семејството на Денис Тот му се заблагодари на македонското правосудство

Од:
До кого (е-маил):
Порака: