Кривична пријава за 36 годишна Охриѓанка за запуштање и малтретирање на дете


СВР Охрид поднесе кривична пријава против С.Г.(36) од Охрид, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „запуштање и малтретирање на дете“. ...
| | веќе видена | слични

СВР Скопје поднесе кривична пријава против Д.К.(19) од Косово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „фалсификување исправа’’. На ...
| | веќе видена | слични

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Струга поднесе кривична пријава против С.В.(53) од с.Велешта, струшко, поради постоење основи на сомнение за ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

СВР Штип поднесе кривична пријава против К.М.(18) од Делчево, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „оштетување и неовластено навлегување ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии
4 копии

18-годишник од Делчево дошол до податоците од дебитната картичка на дедо му и од неа потрошил повеќе од 7.500 илјади евра за игри и за купување. -СВР Штип ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Релативизацијата е многу опасна работа од официјален функционер како претседател на Република Македонија, порачува проф. д-р Тања Каракамишева, во врска со ...
сите 166 | | | веќе видена

Новак Ѓоковиќ денеска ја освои десеттата титула на Австралија опен, а 22 во кариерата. Тој постојано вели дека освен родителите, најголема поддршка отсекогаш ...
сите 313 | | | веќе видена

Има надворешни фактори кои не сакаат Бугарија и Северна Македонија да бидат во добри односи. Тоа се оние луѓе кои не сакаат РСМ да биде дел од Европската ...
сите 130 | | | веќе видена

Четириесетгодишна скопјанка, вчера, во 20:30 часот во Полициска станица Центар, пријавила дека по претходна расправија, била физички нападната од нејзиниот ...
сите 156 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кривична пријава за 36 годишна Охриѓанка за запуштање и малтретирање на дете

Од:
До кого (е-маил):
Порака: