Кривична пријава за 18 годишен Тетовчанец, и се заканувал на малолетничка дека ќе објави компромитирачки слики од неа


СВР Тетово поднесе кривична пријава Ш.С.(18) од село Ларце, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „уцена“. На 17.09.2022 било пријавено ...
| | веќе видена | слични

СВР Скопје поднесе кривична пријава против Д.К.(19) од Косово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „фалсификување исправа’’. На ...
| | веќе видена | слични

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Струга поднесе кривична пријава против С.В.(53) од с.Велешта, струшко, поради постоење основи на сомнение за ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

СВР Штип поднесе кривична пријава против К.М.(18) од Делчево, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „оштетување и неовластено навлегување ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии
4 копии

18-годишник од Делчево дошол до податоците од дебитната картичка на дедо му и од неа потрошил повеќе од 7.500 илјади евра за игри и за купување. -СВР Штип ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Релативизацијата е многу опасна работа од официјален функционер како претседател на Република Македонија, порачува проф. д-р Тања Каракамишева, во врска со ...
сите 166 | | | веќе видена

Новак Ѓоковиќ денеска ја освои десеттата титула на Австралија опен, а 22 во кариерата. Тој постојано вели дека освен родителите, најголема поддршка отсекогаш ...
сите 313 | | | веќе видена

Има надворешни фактори кои не сакаат Бугарија и Северна Македонија да бидат во добри односи. Тоа се оние луѓе кои не сакаат РСМ да биде дел од Европската ...
сите 130 | | | веќе видена

Четириесетгодишна скопјанка, вчера, во 20:30 часот во Полициска станица Центар, пријавила дека по претходна расправија, била физички нападната од нејзиниот ...
сите 156 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кривична пријава за 18 годишен Тетовчанец, и се заканувал на малолетничка дека ќе објави компромитирачки слики од неа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: