Македонија има најголем дефицит од демократија и од желба за раскин со минатото, смета бугарски ексдописник


Костадин Филипов, долгогодишен дописник на бугарските државни медиуми БНТ, БНР и БТА од Скопје, во интервју за тамошното Радио „Фокус“ ги лоцира, според него, ...
| | веќе видена | слични

Се разликуваме, не сме еден народ како што тврдат многу бугарски националисти. Но, најблиски сме. Вие зборувате македонски, а јас бугарски, вели во интервјуто ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Бугарскиот писател Стефан Цанев минатата недела говорејќи за односите на неговата земја со Македонија, пеизна дека тие имаат големи гревови кон соседната земја ...
| | веќе видена | слични
3 копии

По кој знае кој пат, при својата посета една особено важна политичка личност каква што е господинот Франк Валтер Штајнмаер, претседателот на Германија, не го ...
| | веќе видена | слични

Историски сме им направиле и сме дозволиле големи гревови кон Македонија, вели бугарскиот писател Стефан Цанев во гостувањето на бугарската национална ТВ. ...
| | веќе видена | слични

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, ни открива дека „со внесувањето на Бугарите во македонскиот Устав ќе се побие тезата дека сме ист народ“. – ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Зошто да не преку внесување на бугарите во Уставот им ја избиеме долгогодишната теза на Бугарија дека ние сме еден народ со нив? Не сме, се вели во објавата на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Беким Сали, министерот за здравство, доцна попладнево на социјалните мрежи изнесе информација дека вкупно 320 здравствени работници се пријавиле доброволно за ...
сите 496 | | | веќе видена

 Тие според информациите кај нашиот источен сосед се веќе пуштени од притвор откако ја признале вината за делото. Градоначалникот на Благоевград Илко Стојанов ...
сите 291 | | | веќе видена

„Астросеизмологот“ Френк Хугербитс e Холанѓанецот кој го предвиде силниот земјотрес во Турција и Сирија. Тој се занимава со предвидување на земјотреси врз ...
сите 249 | | | веќе видена

Скандалозната организација за одбележувањето на раѓањето на Гоце Делчев е најсилен доказ дека власта е одлепена од реалноста и дека се плаши од народот. Ова ли ...
сите 228 | | | веќе видена

Македонскиот клуб во Благоевград го каменувале два брачни пара. Двајцата мажи кои полицијата ги приведе поради каменувањето на Македонскиот културен клуб ...
сите 171 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонија има најголем дефицит од демократија и од желба за раскин со минатото, смета бугарски ексдописник

Од:
До кого (е-маил):
Порака: