Google го менува начинот на пребарување на Интернет


ЕУ дебатира како правно да се регулира работата на вештачката интелигенција Александра Спасеска 07.12.2022 / 17:57 Вести Вештачката интелигенција (ВИ) проникна ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бројот на Galaxy телефони на преклопување испорачани на компаниите е повеќе од двојно зголемен, со зголемен интерес од деловните корисници Добивај вести на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Energy Intelligence го отвори својот нов изложбен салон во Скопје, кој е направен како симулација на простор каде може целосно да се доживеат искуствата од ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Релативизацијата е многу опасна работа од официјален функционер како претседател на Република Македонија, порачува проф. д-р Тања Каракамишева, во врска со ...
сите 166 | | | веќе видена

Новак Ѓоковиќ денеска ја освои десеттата титула на Австралија опен, а 22 во кариерата. Тој постојано вели дека освен родителите, најголема поддршка отсекогаш ...
сите 313 | | | веќе видена

Има надворешни фактори кои не сакаат Бугарија и Северна Македонија да бидат во добри односи. Тоа се оние луѓе кои не сакаат РСМ да биде дел од Европската ...
сите 130 | | | веќе видена

Четириесетгодишна скопјанка, вчера, во 20:30 часот во Полициска станица Центар, пријавила дека по претходна расправија, била физички нападната од нејзиниот ...
сите 156 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Google го менува начинот на пребарување на Интернет

Од:
До кого (е-маил):
Порака: