Лишен од слобода разбојник во Кочани, одземеното вратено на сопственикот


Ловџија од Злетово бил уапсен вчера, откако во близина на пробиштипското село Лесново, со пушка го ранил пријателот со кој бил во лов, соопшти полицијата. „На ...
| | веќе видена | слични
8 копии
2 копии

Во текот на вчерашниот ден по преземени мерки и распишан централен распис од Единицата за насилен криминал, полициски службеници од Единицата за интервентна ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Не стивнуваат реакциите после чествувањето на годишнината од роденденот на најголемиот македонски револуционер Гоце Делчев. Министерството за надворешни ...
сите 301 | | | веќе видена

Во текот на денешниот ден треба да се знаат повеќе детали околу веќе извесното влегување на Алијанса за Албанците во Влада. Иако во претходните денови се ...
сите 183 | | | веќе видена

Најмалку 670 лица загинаа во Турција и Сирија по силниот земјотрес со јачина од 7,4 степени по Рихтер пред зори ја погоди областа северно од турскиот град ...
сите 302 | | | веќе видена

Врнежите од дожд и формирањето снежна покривка на повисоките места мината недела, позитивно ќе влијаат на есенските посеви зашто количеството воден талог ќе ...
сите 212 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лишен од слобода разбојник во Кочани, одземеното вратено на сопственикот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: