Адеми вели дека нема да имаме штета ако Бугарите ги внесеме во Уставот

Пратеникот од ДУИ, Арбер Адеми вели дека уставните измени нема да наштетат на Македонија и смета дека Бугарите треба ги внесат во Уставот. Кажа дека треба да ...
| | веќе видена | слични
3 копии

По кој знае кој пат, при својата посета една особено важна политичка личност каква што е господинот Франк Валтер Штајнмаер, претседателот на Германија, не го ...
| | веќе видена | слични

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, ни открива дека „со внесувањето на Бугарите во македонскиот Устав ќе се побие тезата дека сме ист народ“. – ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Зошто да не преку внесување на бугарите во Уставот им ја избиеме долгогодишната теза на Бугарија дека ние сме еден народ со нив? Не сме, се вели во објавата на ...
| | веќе видена | слични

Оптимист сум за уставните измени, кажа министерот за локална самоуправа Ристо Пенов во гостувањето во „Вин-вин“. -Штајнмајер кажа „исчекорете, не блокирајте, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поддршката на Германија е многу значајна за напредокот на земјава, рече министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски во гостувањето во „Само интервју“. Тој ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на собраниската Комисија за европски прашања, Арбр Адеми, на Петтата пленарна сесија на Националната конвенција за Европската унија во Македонија ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во текот на денешниот ден треба да се знаат повеќе детали околу веќе извесното влегување на Алијанса за Албанците во Влада. Иако во претходните денови се ...
сите 183 | | | веќе видена

Возачот на автомибилот марка „голф“ со гевгелиски регистерски таблички загинал на местото при судир со тешко товарно возило на клучката кај Три Чешми, каде се ...
сите 173 | | | веќе видена

Антонијо Милошоски, пратеник и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во радио Лидер зборуваше за чествувањето на Гоце Делчев каде потенцираше дека ...
сите 297 | | | веќе видена

Врнежите од дожд и формирањето снежна покривка на повисоките места мината недела, позитивно ќе влијаат на есенските посеви зашто количеството воден талог ќе ...
сите 212 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Адеми вели дека нема да имаме штета ако Бугарите ги внесеме во Уставот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: