ЕСМ: Решен е проблемот за петте фирми кои имаат поставени фотоволтаици, ќе бидат снабдувани од „ЕСМ продажба“


Петте фирми кои имаат поставени фотоволтаици, за кои имаше застој во одобрувањето на броилата, од денеска ќе бидат снабдувани со електрична енергија од „ЕСМ ...
| | веќе видена | слични

ЕСМ месецов ќе набави 16 илјади мегават часови повеќе од планираното за да го задоволи недостаток на електрична енергија. Наместо планираните 48 илјади мегават ...
| | веќе видена | слични
4 копии

ЕСМ продажба за декември набави 40.600 MWh електрична енергија наменета пред сè за потребите за дополнителни снабдувања по одлуки и задолженија од Владата. За ...
| | веќе видена | слични

Дали има заднина во фактот што околу 1.000 правни субјекти не сакаат да склучат договори за снабдување со субвенционирана електрична енергија кои ги нуди ЕСМ ...
| | веќе видена | слични

Ниту едно средно и основно училиште од Тетово не аплицирало за поевтина цена на струјата преку ЕСМ. Од Општина Тетово за „Слободен печат“ изјавија дека нивните ...
| | веќе видена | слични
3 копии
8 копии

Субвенционирано снабдување со електрична енергија преку ЕСМ продажба почна од 1 декември за пријавените и прифатени физички и правни лица регистрирани за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ЗАТВОРЕНА Е УЛИЦАТА САМОИЛОВА МВР соопшти дека од денеска се воведува посебен режим на сообраќај во Скопје, поради чествувањето на раѓањето на Гоце Делчев во ...
сите 667 | | | веќе видена

Вчера во 12.29 часот во СВР Скопје било пријавено дека во 12.15 и во 12.25 часот на бул.„Александар Македонски“ во Скопје, двајца малолетници од Скопје биле ...
сите 414 | | | веќе видена

Фондација Македонија преку објава на својот официјален Фејсбук-профил ги повика сите Бугари во Скопје да присуствуваат на одбележувањето на годишнината од ...
сите 289 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 233 | | | веќе видена

Ковачевски и Пендаровски бидејќи не ги обелоденуваат агентурните мрежи и финансиери на бугарските клубови тие директно работат за нив. Пендаровски не може да ...
сите 101 | | | веќе видена

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган изјави дека испораката на тенкови во Украина нема да донесе решение за конфликтот.„Не можам да кажам дека верувам дека ...
сите 215 | | | веќе видена

Денеска попладне и во текот на ноќта ќе има повремени врнежи кои ќе бидат претежно од снег со слаб до умерен интензитет. До изутрина на планините снежната ...
сите 224 | | | веќе видена

Претседателот на Владата Димитар Ковачевски денеска присуствуваше на потпишувањето на Договорот за надзор и правен трансакциски советник за изградба на ...
сите 69 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕСМ: Решен е проблемот за петте фирми кои имаат поставени фотоволтаици, ќе бидат снабдувани од „ЕСМ продажба“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: