Околу 40 проценти од украинската елекетрична мрежа е вон функција

Речиси половина од електричната мрежа во Украина и денеска останува во прекин, една недела по најновите руски напади врз енергетската инфраструктура, соопшти ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Националната електроенергетска мрежа на Украина наскоро би можела да пропадне, предизвикувајќи катастрофална криза, предупредува хуманитарната организација. Во ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на Киев Виталиј Кличко изјави дека критиките упатени кон него од претседателот на Украина, Володимир Зеленски, се политички мотивирани и многу ...
| | веќе видена | слични

Украина денеска воведе нови вонредни ограничувања во снабдувањето со електрична енергија. Украинскиот дистрибутер на електрична енергија Укренерго соопшти дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Градоначалникот на Киев Виталиј Кличко во интервју за Скај њуз изјави дека главниот град на Украина се соочува со вистинска апокалипса доколку продолжат ...
| | веќе видена | слични

Виталиј Кличко, градоначалникот на Киев, призна дека на украинската метропола и претстои вистинска апокалипса доколку продолжат руските напади врз клучната ...
| | веќе видена | слични

Ако руските напади продолжат, Киев го очекува вистинска апокалипса, предупреди градоначалникот Виталиј Кличко во интервју за Скај њуз. „Киев остана без струја, ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Градоначалникот на Киев, Виталиј Кличко предупреди дека градот може да се соочи со апокалипса доколку Русија продолжи да ја таргетира виталната инфраструктура. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Тој додаде дека засега нема потреба од евакуација на населението, туку граѓаните треба да се подготват за тоа сценарио, пишува Sky News.„Киев може да го загуби ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Алијанса на Албанците и без влегувањето најавува дека би гласала за уставните амандмани, што значи дека доколку овој чекор се случи не прави разлика во таа ...
сите 1103 | | | веќе видена

Основните претпоставки на ова владино мнозинство се на линија на тоа што Алијанса за Албанци го застапува, а тоа е стратешкото партнерство со САД, продолжување ...
сите 271 | | | веќе видена

На 30.01.2023 во 09.00 часот во СВР Скопје, 42-годишна жена од скопско село пријавила дека околу 08.00 часот малолетник од скопско село, кој бил во љубoвна ...
сите 409 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден денеска најави дека со претседателот Володимир Зеленски ќе разговара за најновите барања на Украина за софистицирано оружје ...
сите 419 | | | веќе видена

Зголеменото производство на електрична енергија е основа наредниот период да имаме можно намалување на електричната енергија, истакна претседателот на Владата, ...
сите 145 | | | веќе видена

Ковачевски и Пендаровски да не кријат кои странски агентури стојат зад тензиите со Бугарија и антимакедонската пропаганда, ако не ги обелоденат, значи дека ги ...
сите 131 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Околу 40 проценти од украинската елекетрична мрежа е вон функција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: