Град Скопје го раскина договорот со „Слобода Превоз“, превозниците утре ќе ја блокираат „Илинденска“


Град Скопје го раскина договорот со здружението на приватни превозници „Слобода Превоз“. Како причина се наведува неисполнување на обврските кои произлегуваат ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Приватните автобуски превозници доставиле барање до премиерот Димитар Ковачевски за средба со цел наоѓање решение на проблемот со исплатата на долгот што го ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Делумното повлекување на блокадата не значи и решение на хаосот во Скопје што го создаде ВМРО-ДПМНЕ. Граѓаните на Скопје живеат во заглавен град, со колабиран ...
| | веќе видена | слични

Хаосот во Скопје кој го создаде ВМРО-ДПМНЕ не може да се реши со делумно повлекување на блокадите. Колапсот на јавниот превоз во Скопје е резултат на ...
| | веќе видена | слични

Колапсот на јавниот превоз во Скопје е резултат на неспособноста на ВМРО-ДПМНЕ, нивната градоначалничка и кавгите за тендери и провизии. Стотици илјади граѓани ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Приватните превозници во Скопје, кои петти ден протестираат, попладнево отидоа во Владата за да бараат средба со премиерот Димитар Ковачевски. Велат дека ќе ...
| | веќе видена | слични

Соопштение до јавноста-реакција на прес конференцијата на Санела Шкриељ Единствено СДС, ДУИ и Левица не бараат оставка од Арсовска, нивен лепак се тендерите и ...
| | веќе видена | слични

Коалицијата Тачела или коалиција Димитар Ковачевски и Данела Арсовска заедно со СДС се единствено виновни за хаосот во Скопје. Коалицијата Тачела и СДС не ја ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Зад хаосот во Скопје стои коалицијата Тачела, коалиција на Ковачевски и Арсовска, коалиција која што ги води институциите во градот. Затоа нема одговори на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Главниот комесар во бугарското МВР, Станимир Станев вели дека комуникацијата е постојана, а оти главната обрска на Софија е да обезбеди дека нема да има ниту ...
сите 658 | | | веќе видена

Откако ќе завршат преговорите помеѓу СДСМ и Алијанса за Албанците ќе разговараме за останување или напуштање на владината коалиција. Ние сме за компромис и ...
сите 412 | | | веќе видена

Ние како ВМРО-ДПМНЕ ќе направиме се за чесно, достоинствено да се прослави роденденот на Гоце Делчев на 4 февруари, рече Александар Пандов, прв човек на ...
сите 348 | | | веќе видена

„Индексот на перцепција на корупцијата 2022“ е уште една независна потврда на она што Алијансата за Албанците постојано го осудува. Во последното мерење на ...
сите 70 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 303 | | | веќе видена

Ковачевски и Пендаровски се уште молчат пред македонската јавност, за тоа дека странски агентури работат и стојат зад тензиите помеѓу Македонија и Бугарија. ...
сите 116 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Град Скопје го раскина договорот со „Слобода Превоз“, превозниците утре ќе ја блокираат „Илинденска“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: