Околу 40 проценти од украинската електрична мрежа е вон функција

2 копии

Националната електроенергетска мрежа на Украина наскоро би можела да пропадне, предизвикувајќи катастрофална криза, предупредува хуманитарната организација. Во ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на Киев Виталиј Кличко изјави дека критиките упатени кон него од претседателот на Украина, Володимир Зеленски, се политички мотивирани и многу ...
| | веќе видена | слични

Украина денеска воведе нови вонредни ограничувања во снабдувањето со електрична енергија. Украинскиот дистрибутер на електрична енергија Укренерго соопшти дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Градоначалникот на Киев Виталиј Кличко во интервју за Скај њуз изјави дека главниот град на Украина се соочува со вистинска апокалипса доколку продолжат ...
| | веќе видена | слични

Виталиј Кличко, градоначалникот на Киев, призна дека на украинската метропола и претстои вистинска апокалипса доколку продолжат руските напади врз клучната ...
| | веќе видена | слични

Ако руските напади продолжат, Киев го очекува вистинска апокалипса, предупреди градоначалникот Виталиј Кличко во интервју за Скај њуз. „Киев остана без струја, ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Градоначалникот на Киев, Виталиј Кличко предупреди дека градот може да се соочи со апокалипса доколку Русија продолжи да ја таргетира виталната инфраструктура. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Тој додаде дека засега нема потреба од евакуација на населението, туку граѓаните треба да се подготват за тоа сценарио, пишува Sky News.„Киев може да го загуби ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

 Тие според информациите кај нашиот источен сосед се веќе пуштени од притвор откако ја признале вината за делото. Градоначалникот на Благоевград Илко Стојанов ...
сите 109 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи ја известува јавноста дека денеска (08.02.2023) во 19.10 часот завршија сите потребни проверки во врска со денешните пријави ...
сите 142 | | | веќе видена

Малолетно девојче било нападнато во автобус со бројот 57 вчера во Скопје. Според информациите од полицијата, нападнат бил и 32-годишен скопјанец кој се обидел ...
сите 167 | | | веќе видена

Големиот пријател на Македонија и хрватски македонист, универзитетскиот професор Горан Калоѓера од Хрватска со фејсбук -порака до Ковачевски, Ахмети и сите ...
сите 100 | | | веќе видена

Македонскиот клуб во Благоевград го каменувале два брачни пара. Двајцата мажи кои полицијата ги приведе поради каменувањето на Македонскиот културен клуб ...
сите 172 | | | веќе видена

Виктор Стојанов, претседателот на бугарската фондација „Македонија“, веднаш по случувањата на македонско-бугарската граница на 4 февруари кога тројца бугарски ...
сите 283 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Околу 40 проценти од украинската електрична мрежа е вон функција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: