Ублажувањето на мерките во Кина ги крена цените на нафта кон 89 долари

Цените на нафтата на меѓународните пазари во четвртокот пораснаа кон 89 долари за барел, поддржани од ублажувањето на епидемиолошките мерки за сузбивање на ...
| | веќе видена | слични

Рускиот претседател Владимир Путин изјави дека Русија нема да им продава нафта на земјите кои ја ограничуваат цената. „Русија нема да продава нафта на ...
| | веќе видена | слични

Унгарската влада ја зголеми даночната стапка на дополнителната добивка на домашната компанија за гас и нафта МОЛ од 40 на 95 отсто и планира приходите да ги ...
| | веќе видена | слични

Долгопланираното европското ембарго за Русија во кое нафтата нема да смее да се продава за повеќе од 60 долари по барел тешко дека ќе ја „изгладни“ Москва, ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Рускиот Лукоил и американската компанија за приватен капитал Кросбриџ се блиску до договор за продажба на рафинеријата на руската ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Глобалниот раст на капацитетот за обновлива енергија ќе се удвои во следните пет години, поттикнат од загриженоста за енергетската ...
| | веќе видена | слични

Групата седум индустриски најразвиени западни земји, Европската Унија и Австралија и од понеделникот ја ограничија цената на руската нафта на 60 долари по ...
| | веќе видена | слични

Цените на нафтата на меѓународните пазари во четвртокот пораснаа кон нивото од 78 долари за барел, поддржани од надежите дека ублажувањето на мерките за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ние продолжуваме да ја мислиме Македонија како територија, а не како народ Со нашиот став за преговорите за членство во ЕУ, затворивме многу европски врати за ...
сите 622 | | | веќе видена

Поранешниот министер за надворешни работи, Никола Димитров, вечерва во Тема на денот во дневникот на телевизија Сител, го изнесе своето мислење дека Алијанса ...
сите 563 | | | веќе видена

Вечерва ќе се одржи трибина Гоце е Македонија по повод 151 година од раѓањето на македонскиот револуционер, великан, апостол на Македонската Револуционерна ...
сите 523 | | | веќе видена

На 30.01.2023 во 09.00 часот во СВР Скопје, 42-годишна жена од скопско село пријавила дека околу 08.00 часот малолетник од скопско село, кој бил во љубoвна ...
сите 418 | | | веќе видена

Двочасовната средба што се одржа зад затворени врати во Влада меѓу преговарачките тимови на премиерот, Димитар Ковачевски и лидерот на АА, Арбен Таравари, ...
сите 78 | | | веќе видена

Затворите се решето во кое што останува само оној што нема конекции со СДС. Одговорни за тоа се затворските управи и служби поставени од СДС во чија што ...
сите 157 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 232 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден денеска најави дека со претседателот Володимир Зеленски ќе разговара за најновите барања на Украина за софистицирано оружје ...
сите 240 | | | веќе видена

Зголеменото производство на електрична енергија е основа наредниот период да имаме можно намалување на електричната енергија, истакна претседателот на Владата, ...
сите 145 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ублажувањето на мерките во Кина ги крена цените на нафта кон 89 долари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: