Ковачевски: Ние не ја чекавме Данела Арсовска со трубачи


5 копии

Делумното повлекување на блокадата не значи и решение на хаосот во Скопје што го создаде ВМРО-ДПМНЕ. Граѓаните на Скопје живеат во заглавен град, со колабиран ...
| | веќе видена | слични

Хаосот во Скопје кој го создаде ВМРО-ДПМНЕ не може да се реши со делумно повлекување на блокадите. Колапсот на јавниот превоз во Скопје е резултат на ...
| | веќе видена | слични

Колапсот на јавниот превоз во Скопје е резултат на неспособноста на ВМРО-ДПМНЕ, нивната градоначалничка и кавгите за тендери и провизии. Стотици илјади граѓани ...
| | веќе видена | слични

Соопштение до јавноста-реакција на прес конференцијата на Санела Шкриељ Единствено СДС, ДУИ и Левица не бараат оставка од Арсовска, нивен лепак се тендерите и ...
| | веќе видена | слични

Коалицијата Тачела или коалиција Димитар Ковачевски и Данела Арсовска заедно со СДС се единствено виновни за хаосот во Скопје. Коалицијата Тачела и СДС не ја ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Зад хаосот во Скопје стои коалицијата Тачела, коалиција на Ковачевски и Арсовска, коалиција која што ги води институциите во градот. Затоа нема одговори на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

На СДС побитни им се криминалот и тендерите во 4 очи, отколку Скопје и скопјани и затоа не бараат оставка од Данела Арсовска. Доколку СДС сакаат решавање на ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ треба да ги повика сопствените кадри да почнат да работат за решавање на проблемот во Скопје кои самите го создадоа. Христијан Мицкоски го блокираше ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Беким Сали, министерот за здравство, доцна попладнево на социјалните мрежи изнесе информација дека вкупно 320 здравствени работници се пријавиле доброволно за ...
сите 498 | | | веќе видена

 Тие според информациите кај нашиот источен сосед се веќе пуштени од притвор откако ја признале вината за делото. Градоначалникот на Благоевград Илко Стојанов ...
сите 272 | | | веќе видена

„Астросеизмологот“ Френк Хугербитс e Холанѓанецот кој го предвиде силниот земјотрес во Турција и Сирија. Тој се занимава со предвидување на земјотреси врз ...
сите 312 | | | веќе видена

Големиот пријател на Македонија и хрватски македонист, универзитетскиот професор Горан Калоѓера од Хрватска со фејсбук -порака до Ковачевски, Ахмети и сите ...
сите 100 | | | веќе видена

Македонскиот клуб во Благоевград го каменувале два брачни пара. Двајцата мажи кои полицијата ги приведе поради каменувањето на Македонскиот културен клуб ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ковачевски: Ние не ја чекавме Данела Арсовска со трубачи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: