По FTX и крипто-брокерот Genesis на работ на банкрот

2 копии
3 копии

Вредноста на биткоините на корисничките сметки на крипто-берзите, каде што инвеститорите на мало вообичаено вршат трансакции, падна на околу 2,3 милиони од ...
| | веќе видена | слични

Извршниот директор на Goldman Sachs, Метју Мекдермот, рече дека неговата компанија веќе спроведува длабинска анализа на некои крипто компании. Со вреднувањето ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Време зa читање: 9 минути Сем Бенкмен-Фрид, обесчестениот поранешен извршен директор на FTX, банкротираната берза за криптовалути која вредеше 32 милијарди ...
| | веќе видена | слични

Основачот на FTX, Сем Бенкмен-Фрид, во неделата твитна дека ќе сведочи пред Комитетот за финансиски услуги на Претставничкиот дом, откако ќе ја заврши својата ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот извршен директор негираше дека преселил какви било лични пари од FTX, велејќи дека сега останал без „речиси ништо“. Сем Бенкмен-Фрид, поранешен шеф ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кренар Лога министер за правда, Фадиљ Цана министер за здравство.Ова, како што дознава Телма, е договорено денеска меѓу новите коалициони партнери во власта. ...
сите 213 | | | веќе видена

Пендаровски и Ковачевски да кажат, дали Љупчо Николовски е дел од структурите кои шират антимакедонско расположение во односите со Бугарија. Неколку часа по ...
сите 221 | | | веќе видена

Бугарскиот пратеник Ангел Георгиев од партијата Преродба, кој е меѓу тројцата осудени бугарски државјани по вчерашните тензии на граничниот премин Деве Баир, ...
сите 297 | | | веќе видена

Поранешниот пратеник на Алтернатива Скендер Реџепи, кој одредено време делува како независен пратеник, вели дека неговите сопартијци не успеале да ги постигнат ...
сите 80 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски соопшти дека денеска нема да има средби со лидерите на Алијанса за Албанците и на Алтернатива – Арбен Таравари и Африм Гаши. ...
сите 142 | | | веќе видена

Поранешниот бугарски премиер Кирил Петоков тврди дека има рецепта за подобрување на односите меѓу Македонија и Бугарија. Според него мора да се отворат темите ...
сите 262 | | | веќе видена

Синоќа на Извршниот одбор на СДСМ меѓу сопартијците и премиерот Димитар Ковачевски биле изнесени стравувања од „албанизација“ на Владата, според информациите ...
сите 52 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

По FTX и крипто-брокерот Genesis на работ на банкрот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: