Штајнмаер до албанските пратеници: Вашето срце чука за Европа, работете заедно успехот ќе дојде


Германскиот претседател Франк-Валтер Штајнмаер, во својот говор во албанскиот Парламент порача албанските пратеници да ги остават настрана политичките разлики ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Албанскиот претседател Бајрам Бегај, на синоќешната средба со грчкиот премиер Киријакос Мицотакис го поздравил новиот дух на соработка меѓу грчката Влада и ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Знаете дека сум социјалист, не сме во иста политичка група, но не кријам дека за мене сте најдобриот грчки премиер, му порача албанскиот премиер Еди Рама на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во последниот период е постигнат значаен напредок во пристапниот процес на Западен Бакан во Европската Унија, а Грција продолжува да ја поддржува европската ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Иранскиот министер за надворешни работи Хосеин Амир-Абдолахиан денеска ги отфрли критиките на сметка на неговата земја поради репресијата врз демонстрантите ...
| | веќе видена | слични

Министерот за надворешни работи и прв вицепремиер на Србија Ивица Дачиќ се сретна со иранскиот министер за надворешни работи Хосеин Амир Абдолахиан, кој е во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ние продолжуваме да ја мислиме Македонија како територија, а не како народ Со нашиот став за преговорите за членство во ЕУ, затворивме многу европски врати за ...
сите 622 | | | веќе видена

Вечерва ќе се одржи трибина Гоце е Македонија по повод 151 година од раѓањето на македонскиот револуционер, великан, апостол на Македонската Револуционерна ...
сите 523 | | | веќе видена

Поранешниот министер за надворешни работи, Никола Димитров, вечерва во Тема на денот во дневникот на телевизија Сител, го изнесе своето мислење дека Алијанса ...
сите 563 | | | веќе видена

На 30.01.2023 во 09.00 часот во СВР Скопје, 42-годишна жена од скопско село пријавила дека околу 08.00 часот малолетник од скопско село, кој бил во љубoвна ...
сите 418 | | | веќе видена

Двочасовната средба што се одржа зад затворени врати во Влада меѓу преговарачките тимови на премиерот, Димитар Ковачевски и лидерот на АА, Арбен Таравари, ...
сите 78 | | | веќе видена

Затворите се решето во кое што останува само оној што нема конекции со СДС. Одговорни за тоа се затворските управи и служби поставени од СДС во чија што ...
сите 157 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 232 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден денеска најави дека со претседателот Володимир Зеленски ќе разговара за најновите барања на Украина за софистицирано оружје ...
сите 240 | | | веќе видена

Зголеменото производство на електрична енергија е основа наредниот период да имаме можно намалување на електричната енергија, истакна претседателот на Владата, ...
сите 145 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Штајнмаер до албанските пратеници: Вашето срце чука за Европа, работете заедно успехот ќе дојде

Од:
До кого (е-маил):
Порака: