Вирален хит од аеродром во Аргентина: Обезбедувањето заборави на пасошката контрола по голот на „гаучосите“


Аргентина ја одработи својата задача по почетниот шок кој го доживеа на мундијалот во Катар, па така со победите над Мексико и Полска се пласираше во ...
| | веќе видена | слични

Бангладеш е земја со речиси 170 милиони жители која никогаш досега не била дел од Светско фудбалско првенство, но луѓето во оваа земја со голема страст го ...
| | веќе видена | слични

Себастијан го изгубил видот кога имал само седум месеци, но тоа не го спречило да стане голем фан на Меси и го следи секој натпревар на кој игра аргентинската ...
| | веќе видена | слични

Селекторот на Мексико, Херардо Мартино поднесе оставка по елиминацијата во групната фаза на Светското првенство.Мексиканците одиграа едно од послабите светски ...
| | веќе видена | слични

Обложувач од Кратово успеа да направи одлична комбинација од мечевите од Светското фудбалско првенство и НБА-лигата. Дуелите меѓу Полска – Аргентина и Саудиска ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Репрезентацијата на Мексико дефинитивно не минува низ најдобриот период. Испаднаа од Мундијалот во Катар, останаа без селектор, а сега и ФИФА би можела да ги ...
| | веќе видена | слични

Бидејќи Полска беше поразена од Аргентина со 2:0, Мексико требаше да победи со три разлика за да се пласира во осминафиналето. Мексико водеше со 2-0 и нападна ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Министерството за внатрешни работи најостро ги демантира лагите изнесени на порталот „Макпрес“ дека за безбедноста во сабота ќе се грижат и бугарски полицајци. ...
сите 752 | | | веќе видена

Вчера во 12.29 часот во СВР Скопје било пријавено дека во 12.15 и во 12.25 часот на бул.„Александар Македонски“ во Скопје, двајца малолетници од Скопје биле ...
сите 255 | | | веќе видена

Проширувањето на сегашното мнозинство кое што ја подржува владата е со идеја да се купи време од двете партии на власт СДСМ и ДУИ до редовниот термин на ...
сите 228 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 275 | | | веќе видена

Ковачевски и Пендаровски бидејќи не ги обелоденуваат агентурните мрежи и финансиери на бугарските клубови тие директно работат за нив. Пендаровски не може да ...
сите 244 | | | веќе видена

Денеска попладне и во текот на ноќта ќе има повремени врнежи кои ќе бидат претежно од снег со слаб до умерен интензитет. До изутрина на планините снежната ...
сите 219 | | | веќе видена

Претседателот на Владата Димитар Ковачевски денеска присуствуваше на потпишувањето на Договорот за надзор и правен трансакциски советник за изградба на ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вирален хит од аеродром во Аргентина: Обезбедувањето заборави на пасошката контрола по голот на „гаучосите“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: