ИНФЛАЦИЈАТА ВО ЕВРОПА СЕ НАМАЛУВА, НО СÈ УШТЕ Е БОЛНА: Еве детален преглед за секоја земја посебно

Зголемувањето на цените на храната и енергијата се меѓу факторите кои придонесуваат за рекордна инфлација во Европа Инфлацијата во еврозоната благо се намали ...
| | веќе видена | слични

Унгарската влада ја зголеми даночната стапка на дополнителната добивка на домашната компанија за гас и нафта МОЛ од 40 на 95 отсто и планира приходите да ги ...
| | веќе видена | слични

Долгопланираното европското ембарго за Русија во кое нафтата нема да смее да се продава за повеќе од 60 долари по барел тешко дека ќе ја „изгладни“ Москва, ...
| | веќе видена | слични

Доларот паѓа Александра Спасеска 09.12.2022 / 09:20 Бизнис Вредноста на доларот во однос на кошничката валути на девизните пазари падна втор ден по ред. ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Рускиот Лукоил и американската компанија за приватен капитал Кросбриџ се блиску до договор за продажба на рафинеријата на руската ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Глобалниот раст на капацитетот за обновлива енергија ќе се удвои во следните пет години, поттикнат од загриженоста за енергетската ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на НСДП Горан Мисовски, чија партија е дел од владината коалиција, смета дека евентуалниот влез на Алијанса за Албанците во Владата ќе донесе нов ...
сите 478 | | | веќе видена

Господине Османи, која е позадината на повлекувањето на бугарскиот амбасадор во Софија и заострувањето на односите на државно ниво од страна на Бугарија? Не би ...
сите 642 | | | веќе видена

Денес заседаваше Централниот Комитет на Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ, Гоце Делчев при што беа донесени повеќе заклучоци. Пред да ги прочитам заклучоците ...
сите 188 | | | веќе видена

Голем број граѓани денес излегоа пред Младинскиот културен центар да протестираат во одбрана на МКЦ. На собирот имаше голем број музичари, уметници и љубители ...
сите 107 | | | веќе видена

Али Ахмети го повтори повикот на неговиот поранешен владин партнер, експремиерот Зоран Заев, за „камшикари“ од странство, со тоа што би правеле ветинг врз ...
сите 105 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ИНФЛАЦИЈАТА ВО ЕВРОПА СЕ НАМАЛУВА, НО СÈ УШТЕ Е БОЛНА: Еве детален преглед за секоја земја посебно

Од:
До кого (е-маил):
Порака: