Заедничка крводарителна акција на Црвен Крст на Град Скопје и Меѓународна полициска асоцијација

Во текот на вчерашниот ден (30.11.2022), Црвениот Крст на Град Скопје, заедно со Меѓународната полициска асоцијација, реализираа заедничка прва крводарителска ...
| | веќе видена | слични

Покрај предавањата за најмладите, претседателот на ОО Црвен крст Сашо Точков информира дека се предвидени дружби на повозрасните волонтери и вработените во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Црвениот крст на Република Северна Македонија денеска под мотото „Солидарност преку волонтирање“ го одбележува Светскиот ден на волонтерството – 5 Декември. Од ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Со настанот „ Солидарност преку волонтирање !” Црвениот крст во понеделник од 19 часот на Плоштад „Македонија“ ќе го одбележи 5 декември – Светскиот ден на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски во дневникот на ТВ Сител вечерва, одговарајќи на прашањата во врска со тензиите околу одбележувањето на 151 ...
сите 447 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 274 | | | веќе видена

Вчера во 12.29 часот во СВР Скопје било пријавено дека во 12.15 и во 12.25 часот на бул.„Александар Македонски“ во Скопје, двајца малолетници од Скопје биле ...
сите 256 | | | веќе видена

Ковачевски и Пендаровски бидејќи не ги обелоденуваат агентурните мрежи и финансиери на бугарските клубови тие директно работат за нив. Пендаровски не може да ...
сите 362 | | | веќе видена

Денеска попладне и во текот на ноќта ќе има повремени врнежи кои ќе бидат претежно од снег со слаб до умерен интензитет. До изутрина на планините снежната ...
сите 222 | | | веќе видена

Претседателот на Владата Димитар Ковачевски денеска присуствуваше на потпишувањето на Договорот за надзор и правен трансакциски советник за изградба на ...
сите 69 | | | веќе видена

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган изјави дека испораката на тенкови во Украина нема да донесе решение за конфликтот.„Не можам да кажам дека верувам дека ...
сите 224 | | | веќе видена

Азедин Унахи беше вистинско откровение на Светското првенство во Катар и сериозно го сврте интересот на себе од страна на многу поважни клубови од Анже, па ...
сите 55 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заедничка крводарителна акција на Црвен Крст на Град Скопје и Меѓународна полициска асоцијација

Од:
До кого (е-маил):
Порака: