Двојно помал интерес за Новогодишните празници на брегот на Охридското Езеро

Двојно помал интересот за Новогодишните презници на Охридското крајбрежје. Според анализите на хотелската асоцијација, за разлика од минатите години голем дел ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 9. декември 2022 (ИНПРЕС) – „Волшебна елка“ е насловена хуманитарната акција што Црвен крст Охрид ја организира во пресрет на новогодишните празници, а ...
| | веќе видена | слични

Плоштадите на Охрид и Струга ќе бидат украсени и осветлени за Нова година, и покрај енергетската и економска криза, но обете општини засега не објавуваат точен ...
| | веќе видена | слични

 И во помалите градови има одлични локали кои внимаваат на тематското китење во овој празничен период. Во Валандово тоа е „Кафедра“, а кој локал од овој тип ...
| | веќе видена | слични

 Божиќниот базар во Лајпциг е бајковит, улиците на Солун блескаат со сијалички и накитени излози, божиќните декорации во Виена повторно се едни од најубавите ...
| | веќе видена | слични

 Од природни елки со црвени лампиони до вештачки огромни до таванот обоени во бело... Од Сара Мејс до Маја Кикириткова, какви елки има годинава низ домовите ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Четврта година по ред, мајката Елена, позната на Инстаграм како @elenagagic во соработка и со други мајки преку својата мисија на проектот „Да бидеме хумани“ ...
| | веќе видена | слични

 Полни детски игралишта со снег, семејниот дом на баба и дедо, подготовка на руска салата, полн дом со пријатели за дочек на новата година, мало дете на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ја решивме мистеријата дали има бугарска делегација во РСМ - има, коментираше Демерџиев за неговото присуство во живо во Скопје. Тој лично изјави дека ...
сите 543 | | | веќе видена

На 03.02.2023 во 11.30 часот, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода Н.А.(19) од село Слупчане, општина Липково. При претрес во неговиот ...
сите 493 | | | веќе видена

Првиот човек на македонската полиција, Оливер Спасовски вечерва во емисијата „10 Минути“ на ТВ21 истакна дека преку VPN е многу тешко, скоро невозможно да се ...
сите 352 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 243 | | | веќе видена

Учтиво, културно, достоинствено. Вака ВМРО-ДПМНЕ ќе го чествува денот на раѓањето на Гоце Делчев, рече Сашо Клековски, член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ ...
сите 165 | | | веќе видена

Азедин Унахи беше вистинско откровение на Светското првенство во Катар и сериозно го сврте интересот на себе од страна на многу поважни клубови од Анже, па ...
сите 34 | | | веќе видена

Владата на денеска донесе одлука со која го задолжи Комитетот за преговори за имплементација на проектот за изградба на инфраструктурниот Коридор 8 да ги ...
сите 66 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Двојно помал интерес за Новогодишните празници на брегот на Охридското Езеро

Од:
До кого (е-маил):
Порака: