„Генератори на надеж“ – кампања за донирање генератори за струја на Украинците погодени од руските терористички напади на електричната инфраструктура

Амбасадата на Украина во Северна македонија сподели видео од почетокот на кампањата „Генератори на надеж“ за помош на 10 милиони Украинци кои на почетокот на ...
| | веќе видена | слични

Украина денеска воведе нови вонредни ограничувања во снабдувањето со електрична енергија. Украинскиот дистрибутер на електрична енергија Укренерго соопшти дека ...
| | веќе видена | слични

Актуелниот европски и шпански шампион Реал Мадрид, ќе му помогне на украинскиот народ полесно да ги предбоди зимата и ќе донира генератови. Руските воени сили ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Украинското Министерство за здравство соопшти дека побарало од своите регионални претставници да размислат за привремено прекинување на планираните операции ...
| | веќе видена | слични

Струјата во многу региони во Украина е итно исклучена, објави националната компанијата Укренегро. По вчерашните руски напади некои електрани нема да можат да ...
| | веќе видена | слични

Украинскиот енергетски оператор „Укренерго” денеска соопшти дека низ земјата ќе бидат воведени вонредни исклучувања од системот за снабдување со електрична ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Украина работи на враќање на електричната енергија откако вчерашниот бран руски ракетни напади предизвика прекин на електричната енергија низ целата земја, во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Алијанса на Албанците и без влегувањето најавува дека би гласала за уставните амандмани, што значи дека доколку овој чекор се случи не прави разлика во таа ...
сите 1103 | | | веќе видена

Основните претпоставки на ова владино мнозинство се на линија на тоа што Алијанса за Албанци го застапува, а тоа е стратешкото партнерство со САД, продолжување ...
сите 271 | | | веќе видена

На 30.01.2023 во 09.00 часот во СВР Скопје, 42-годишна жена од скопско село пријавила дека околу 08.00 часот малолетник од скопско село, кој бил во љубoвна ...
сите 409 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден денеска најави дека со претседателот Володимир Зеленски ќе разговара за најновите барања на Украина за софистицирано оружје ...
сите 419 | | | веќе видена

Зголеменото производство на електрична енергија е основа наредниот период да имаме можно намалување на електричната енергија, истакна претседателот на Владата, ...
сите 145 | | | веќе видена

Ковачевски и Пендаровски да не кријат кои странски агентури стојат зад тензиите со Бугарија и антимакедонската пропаганда, ако не ги обелоденат, значи дека ги ...
сите 131 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Генератори на надеж“ – кампања за донирање генератори за струја на Украинците погодени од руските терористички напади на електричната инфраструктура

Од:
До кого (е-маил):
Порака: