Постигната 7-ка во Кичево, вредна над 500 000 евра

2 копии
7 копии

Група од 165 луѓе од едно белгиско село заеднички освоија повеќе од 143 милиони евра на лотаријата ЕуроМилионс. Жителите од Олмен, во провинцијата Антверпен, ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Доста Андоноска од Кичево, инаку поранешен стечаен работник од „Кичево Пром“, а денес пензионерка, сопруга, мајка и баба, е добитничка на наградата од повеќе ...
| | веќе видена | слични

Кичевчанката Доста Андоноска, којашто блиските и пријателите ја нарекуваат Доли е добитникот на Лото 7 и добивка од нешто повеќе од половина милион евра. - Со ...
| | веќе видена | слични

Откако се дозна дека во последното коло на Лотарија на Македонија, жител на Кичево ја добил највисоката премија – околу 500.000 евра, оваа информација е главна ...
| | веќе видена | слични

Останато

Бугарската делегација лично ќе ги чека Бугарите во Скопје да се соберат и „заедно да принесеме цвеќе на гробот на Гоце Делчев“, рече утрово бугарскиот ...
сите 510 | | | веќе видена

Дојде 4-ти февруари, а Ковачевски и Пендаровски не открија кои странски служби шират антимакедонска пропаганда, и самите работат во нивна корист, се вели во ...
сите 201 | | | веќе видена

Бугарскиот европратеник Ангел Џамбаски, за изјавата на бугарскиот министер Даниел Лорер во која тој вели дека охриѓанецот Христијан Пендиков не е бугарски ...
сите 321 | | | веќе видена

Владата одредува каде снимателите ќе снимаат за време на чествувањето на годишнината од раѓањето на Гоце Делчев.На новинарите, пак, влезот во црквата им е ...
сите 232 | | | веќе видена

Владата на денеска донесе одлука со која го задолжи Комитетот за преговори за имплементација на проектот за изградба на инфраструктурниот Коридор 8 да ги ...
сите 83 | | | веќе видена

Азедин Унахи беше вистинско откровение на Светското првенство во Катар и сериозно го сврте интересот на себе од страна на многу поважни клубови од Анже, па ...
сите 34 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Постигната 7-ка во Кичево, вредна над 500 000 евра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: