Следат најтешките 125 дена од распадот на СССР, вели првиот човек на украинската енергетска компанија

Следат најтешките 125 дена од распадот на СССР, вели првиот човек на украинската енергетска компанија Александра Спасеска 01.12.2022 / 10:25 Свет Оваа зима ќе ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Националната електроенергетска мрежа на Украина наскоро би можела да пропадне, предизвикувајќи катастрофална криза, предупредува хуманитарната организација. Во ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на Киев Виталиј Кличко изјави дека критиките упатени кон него од претседателот на Украина, Володимир Зеленски, се политички мотивирани и многу ...
| | веќе видена | слични

Украина денеска воведе нови вонредни ограничувања во снабдувањето со електрична енергија. Украинскиот дистрибутер на електрична енергија Укренерго соопшти дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Градоначалникот на Киев Виталиј Кличко во интервју за Скај њуз изјави дека главниот град на Украина се соочува со вистинска апокалипса доколку продолжат ...
| | веќе видена | слични

Виталиј Кличко, градоначалникот на Киев, призна дека на украинската метропола и претстои вистинска апокалипса доколку продолжат руските напади врз клучната ...
| | веќе видена | слични

Ако руските напади продолжат, Киев го очекува вистинска апокалипса, предупреди градоначалникот Виталиј Кличко во интервју за Скај њуз. „Киев остана без струја, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Градоначалникот на Киев, Виталиј Кличко предупреди дека градот може да се соочи со апокалипса доколку Русија продолжи да ја таргетира виталната инфраструктура. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Поранешниот министер за надворешни работи од СДСМ Никола Димитров, во вечерашното гостување во Тема на денот на ТВ Сител говорејќи за македонско бугарските ...
сите 902 | | | веќе видена

Извршниот одбор на СДСМ вечерва одржува седница, на која меѓу темите е можното проширување на владината коалиција. На седницата на ИО, како што потврдија од ...
сите 260 | | | веќе видена

Алијанса на Албанците и без влегувањето најавува дека би гласала за уставните амандмани, што значи дека доколку овој чекор се случи не прави разлика во таа ...
сите 260 | | | веќе видена

На 30.01.2023 во 09.00 часот во СВР Скопје, 42-годишна жена од скопско село пријавила дека околу 08.00 часот малолетник од скопско село, кој бил во љубoвна ...
сите 409 | | | веќе видена

Претседателот на ДУИ, Али Ахмети, придружуван од сопартијци, вечерва ги продолжи средбите со граѓаните на општина Врапчиште. Пред присутните, покрај Ахмети, се ...
сите 189 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден денеска најави дека со претседателот Володимир Зеленски ќе разговара за најновите барања на Украина за софистицирано оружје ...
сите 273 | | | веќе видена

Зголеменото производство на електрична енергија е основа наредниот период да имаме можно намалување на електричната енергија, истакна претседателот на Владата, ...
сите 145 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Следат најтешките 125 дена од распадот на СССР, вели првиот човек на украинската енергетска компанија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: