За Бугарија проблемот бил во Македонија, а тие само ги штителе Бугарите тука


Министерот за надворешни работи на Бугарија, Николај Милков вели дека во Македонија била силна реакција во однос на тоа треба да се направи и дека притисокот е ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Македонската и бугарската влада, ден пред официјалниот празник, денеска за прв пат заеднички го чествуваа Свети Климент Охридски во Скопје. Шефовите на ...
| | веќе видена | слични

На иницијатива на министрите за надворешни работи на Република Македонија и Република Бугарија, Бујар Османи и Николај Милков, денес во Скопје се одржа Бизнис ...
| | веќе видена | слични

Во Скопје денеска се одржа македонско-бугарски бизнис форум што го отворија министерот за надворешни работи Бујар Османи и министерот за надворешни работи ...
| | веќе видена | слични

Согласно постигнатиот договор, денес за првпат заеднички ја празнуваме дејноста на Свети Климент Охридски. Ќе положиме цвеќе пред неговиот споменик во знак на ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Македонско-бугарската стопанска комора смета дека е можно да се оствари трговска размена меѓу двете земји од 1 милијада евра. Најголемиот ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Најголемиот проблем за бизнисот освен дневна политика е корупцијата истакна претседателот на Македонско-БугарскатаСтопанска комора на денешниот Бизнис форум во ...
| | веќе видена | слични

Министерите за надворешни работи на Македонија и Бугарија, Бујар Османи и Николај Милков, велат дека говорот на омраза меѓу двата народа не може да исчезне ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Да го застанеме малку говорот на непријателство, да не гледаме кон историјата, туку напред. Да му дозволиме на бизнисот да влече напред. Да инвестираме во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Главниот комесар во бугарското МВР, Станимир Станев вели дека комуникацијата е постојана, а оти главната обрска на Софија е да обезбеди дека нема да има ниту ...
сите 658 | | | веќе видена

Откако ќе завршат преговорите помеѓу СДСМ и Алијанса за Албанците ќе разговараме за останување или напуштање на владината коалиција. Ние сме за компромис и ...
сите 411 | | | веќе видена

Ние како ВМРО-ДПМНЕ ќе направиме се за чесно, достоинствено да се прослави роденденот на Гоце Делчев на 4 февруари, рече Александар Пандов, прв човек на ...
сите 348 | | | веќе видена

„Индексот на перцепција на корупцијата 2022“ е уште една независна потврда на она што Алијансата за Албанците постојано го осудува. Во последното мерење на ...
сите 70 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 303 | | | веќе видена

Ковачевски и Пендаровски се уште молчат пред македонската јавност, за тоа дека странски агентури работат и стојат зад тензиите помеѓу Македонија и Бугарија. ...
сите 116 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

За Бугарија проблемот бил во Македонија, а тие само ги штителе Бугарите тука

Од:
До кого (е-маил):
Порака: