СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ со меѓусебни обвинувања за тендер на ЈСП, директорот тврди дека информациите се неточни


Директорот на ЈСП потпишал договор за набавка на нафта за автобусите тежок речи си 30 милиони евра и според него, скопјани ќе плаќаат 118 денари за литар дизел ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Делумно повлекување на блокадата во главниот град не значи и решение за колапсот на јавниот превоз во Скопје кој го создаде неспособната ВМРО-ДПМНЕ, реагира ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Работите да бидат појасни, ова е коалицијата против Скопје, а лепак се провизии, криминал и за “џепарац за џоинт”, пишува на Фејсбук Наум Стоилковски, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Ќе беше природно денеска СДС и Богданка Кузевска да побараат оставка од Данела Арсовска од Град Скопје, но главна причина зошто не бараат оставка е коалицијата ...
| | веќе видена | слични

Одземање на ингеренциите за јавниот градски превоз, подмирување на долгот кон приватниците и оставка на “Тачела” #Арсовска е единствен спас за #Скопје! Ова ...
| | веќе видена | слични

Скопјани и Скопје, македонскиот политички, економски и здравствен центар, не смеат да бидат жртва на лукративност, криминогеност и тајни средби на коалицијата ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Ако посакуваа решение и надминување на хаосот, блокадите и должничката криза, денеска ќе побараа оставка од Данела Арсовска, владата ќе ги одземеше ...
| | веќе видена | слични

Заради лични и бизнис интереси на Мицкоски и неговите соработници, Скопје со денови е блокиран град, граѓаните се без јавен превоз и имаат проблем при ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Владата продолжува да го ограничува движењето и работата на новинарските екипи кои од утрово sevдојдени пред црквата Свети Спас во Скопје на одбележувањето на ...
сите 549 | | | веќе видена

На 03.02.2023 во 11.30 часот, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода Н.А.(19) од село Слупчане, општина Липково. При претрес во неговиот ...
сите 444 | | | веќе видена

Бугарскиот европратеник Ангел Џамбаски, за изјавата на бугарскиот министер Даниел Лорер во која тој вели дека охриѓанецот Христијан Пендиков не е бугарски ...
сите 358 | | | веќе видена

Времето денеска ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од снег на планините и на повисоките места и од дожд и снег во пониските предели. Попладне ќе ...
сите 206 | | | веќе видена

Владата на денеска донесе одлука со која го задолжи Комитетот за преговори за имплементација на проектот за изградба на инфраструктурниот Коридор 8 да ги ...
сите 66 | | | веќе видена

Азедин Унахи беше вистинско откровение на Светското првенство во Катар и сериозно го сврте интересот на себе од страна на многу поважни клубови од Анже, па ...
сите 34 | | | веќе видена

Ескалацијата на односите меѓу Македонија и Бугарија оди во корист на трети страни кои не сакаат двете земји да бидат во добри односи. Со ваков став вчера ...
сите 158 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ со меѓусебни обвинувања за тендер на ЈСП, директорот тврди дека информациите се неточни

Од:
До кого (е-маил):
Порака: