Данела Арсовска- од ЖЕНА ТИТАН до маќеа

7 копии

– Тоа е проблем што училиштата, директорите или не знам кои не ја испочитувале обврската. Ние ќе им овозможиме дополнително да се вклучат, но на овој начин се ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Програмата за прекугранична соработка е најдобриот начин да се совладаат не баш лесните процедури на Европската Унија, да се соработува со соседните земји ...
| | веќе видена | слични

Во спроведувањето на ИПА Програмата за прекугранична соработка, заедно, во двете држави, досега се реализирани 178 проекти во вкупна вредност од скоро 40 ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерот за локална самоуправа Ристо Пенов ќе се обрати на официјално отворање на ИПА Програмата Бугарија – Македонија 2021 – 2027 (Интеррег VI-A), во ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски ги повикаа граѓаните да предложат свои идеи и проекти во следните две недели за време на отворените денови во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Градоначалничката Данела Арсовска смета дека треба да има избори за Совет на Град Скопје, но нејзина оставка не е опција. Таа неодамна во дебатна емисија ...
| | веќе видена | слични

Граѓанската иницијатива „Тетово сака парк“ преку соопштение реагира на ставовите на градоначалникот Биљал Касами искажани околу децентрализацијата во областа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Димитар Ковачевски утре, најверојатно во Владата, ќе има средба со лидерот на Алијансата а Албанците (АА), Арбен Таравари, на која ќе се разговара за ...
сите 546 | | | веќе видена

Прашањето за почитување на правата на луѓето со бугарска самосвест, како и на бугарските граѓани кои живеат во Република Северна Македонија е политичко ...
сите 542 | | | веќе видена

Во следните денови ќе се задржи студено време со утрински температури кои насекаде ќе бидат под нула, најавуваат од УХМР. Утре локално ќе има слаби врнежи од ...
сите 238 | | | веќе видена

Германскиот канцелар Олаф Шолц реагираше на дискусијата за испорака на борбени авиони за Украина, која Киев ја бара од средата, откако германската влада вети ...
сите 361 | | | веќе видена

Тетовската полиција информира дека вчера било пријавено дека околу 3 часот и 30 минути во тетовската Клиничка болница бил донесен малолетник од Тетово во тешка ...
сите 401 | | | веќе видена

Голем број граѓани денес излегоа пред Младинскиот културен центар да протестираат во одбрана на МКЦ. На собирот имаше голем број музичари, уметници и љубители ...
сите 96 | | | веќе видена

Ниту една југословенска или македонска влада во овие седум децении толку не ги ослабнала позициите на Скопје во однос на Софија како сегашнава Тезата дека ние ...
сите 31 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски информираше дека одржал работна вечера со претседателите и други високи претставници на вонпарламентарните партии, кои се дел од ...
сите 359 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Данела Арсовска- од ЖЕНА ТИТАН до маќеа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: