Зеленски: Не сакам да го гледам Израел како балансира меѓу Украина и Русија

Украинскиот претседател, Володимир Зеленски, изјави дека не сака да гледа како Израел балансира меѓу Украина и Русија, пишува „Тајмс оф Израел“. Говорејќи на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Руските воздухопловни сили ликвидирале повеќе од 90 полски платеници, кои киевските власти го нарекуваат доброволци, во напад во источниот украински Харковски ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
3 копии
4 копии

Украинскиот претседател Володимир Зеленски изјави дека пристигнал на територијата на Донбас.Тој на својот Фејсбук профил објави видео кое го снимил пред влезот ...
| | веќе видена | слични

Проруската пратеничка од Доњецк, Марија Пирогова, (29) била убиена при гранатирањето, соопштија руските власти. Таа била пратеник во Парламентот на Доњецк од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

САД ги повикуваат Бугарија и Македонија да ја деескалираат својата реторика и брзо да ги решат билатералните спорови. Ова за Гласот на Америка го соопштиле од ...
сите 724 | | | веќе видена

СДС излезе со цврст став во врска со изјавата на Даниел Лорер од партијата „Продолжуваме со промените“ (ПП) дека Христијан Пендиков, кој беше претепан во ...
сите 502 | | | веќе видена

Она што јас го знам веќе таму е при крај работата, размислуваат за една или друга варијанта во смисла дали политичката партија Алтернатива ќе остане во влада ...
сите 289 | | | веќе видена

Времето утре ќе биде променливо облачно, локално ќе има слаби врнежи од снег. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец. Во Скопје променливо облачно, ...
сите 245 | | | веќе видена

Опожарено е возило БМВ во липковското село Никуштак, соопшти денеска кумановската полиција. Вчера во 11:55 часот во полициско одделение Матејче било пријавено ...
сите 182 | | | веќе видена

Поднесена е кривична пријава против лице од тетовско Стримница за вршење јавен превоз без лиценца, соопшти попладнево Министерството за внатрешни работи. – СВР ...
сите 186 | | | веќе видена

Вечерва во посета на Виниче, во пресрет на празникот Св. Атанасиј. Нека е за многу години, и ова да биде година на промени и почеток на заедничка иднина за ...
сите 110 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зеленски: Не сакам да го гледам Израел како балансира меѓу Украина и Русија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: