52 години затвор за убиството на ракометарот Денис Тот

2 копии

Семејството на хрватскиот ракометар Денис Тот упати благодарност до македонското правосудство, откако обвинетите Анџело Георгиевски (28), Клементина Лефковска ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Актерот Сашо Тасевски, со свое видување за вчерашната пресуда за обвинетите за убиството на хрватскиот ракометар Денис Тот. Тој на својот Фејсбук профил, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Анџело Ѓорѓиевски и Клементина Левковска добија по 18, а Андреј Костовски 16 години затвор за убиството на хрватскиот ракометар Денис Тот. Тие денеска беа ...
| | веќе видена | слични

Судечкиот совет при Основниот кривичен суд Скопје вчера ги огласи за виновни обвинетите во случајот со убиството на хрватскиот ракометар Денис Тот. На ...
| | веќе видена | слични

Германски путер, говедско, јунешко и пилешко место, јајца од А класа и јогурт за дури 80 илјади евра – ова е менито кое ќе го добијат затворениците во ...
| | веќе видена | слични

Останато

САД ги повикуваат Бугарија и Македонија да ја деескалираат својата реторика и брзо да ги решат билатералните спорови. Ова за Гласот на Америка го соопштиле од ...
сите 724 | | | веќе видена

СДС излезе со цврст став во врска со изјавата на Даниел Лорер од партијата „Продолжуваме со промените“ (ПП) дека Христијан Пендиков, кој беше претепан во ...
сите 502 | | | веќе видена

Она што јас го знам веќе таму е при крај работата, размислуваат за една или друга варијанта во смисла дали политичката партија Алтернатива ќе остане во влада ...
сите 289 | | | веќе видена

Времето утре ќе биде променливо облачно, локално ќе има слаби врнежи од снег. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец. Во Скопје променливо облачно, ...
сите 245 | | | веќе видена

Опожарено е возило БМВ во липковското село Никуштак, соопшти денеска кумановската полиција. Вчера во 11:55 часот во полициско одделение Матејче било пријавено ...
сите 182 | | | веќе видена

Поднесена е кривична пријава против лице од тетовско Стримница за вршење јавен превоз без лиценца, соопшти попладнево Министерството за внатрешни работи. – СВР ...
сите 186 | | | веќе видена

Вечерва во посета на Виниче, во пресрет на празникот Св. Атанасиј. Нека е за многу години, и ова да биде година на промени и почеток на заедничка иднина за ...
сите 110 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

52 години затвор за убиството на ракометарот Денис Тот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: