Нафтата поскапе поради пониските залихи на сурова нафта во САД и загриженоста на ОПЕК +

Време зa читање: 3 минути Цените на нафтата забележаа добивки од повеќе од 1% во азиската трговија во средата поради падот на залихите на сурова нафта во САД и ...
| | веќе видена | слични

Цените на нафтата на меѓународните пазари во четвртокот пораснаа кон нивото од 78 долари за барел, поддржани од надежите дека ублажувањето на мерките за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Овие цени се поддржани од надежите дека ревидираните мерки за ограничување на коронавирусот во Кина ќе ја засилат побарувачката и загриженоста за снабдувањето ...
| | веќе видена | слични

За следната година американската агенција за енергетски информации предвидува дека цената на нафтата од типот „брент“ во просек ќе биде 92,36 долари за барел. ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 8 минути Пазарот за стари нафтени танкери цвета, а сето тоа се должи на напорите на западните земји да ја ограничат трговијата со руската ...
| | веќе видена | слични

Цените на нафтата на меѓународните пазари во средата паднаа близу нивото од 80 долари за барел, поддржани од надежите дека изменетите епидемиолошки мерки во ...
| | веќе видена | слични

Три опции како Путин ќе одговори на ограничувањето на цената на нафтата Александра Спасеска 07.12.2022 / 13:35 Бизнис Русија би можела да одговори на одлуката ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На новинарите не им е дозволен влез во црквата, а од друга страна, снимателите и фоторепортерите не смеат да излезат надвор од црквата во обезбедената зона. ...
сите 603 | | | веќе видена

Владата на денеска донесе одлука со која го задолжи Комитетот за преговори за имплементација на проектот за изградба на инфраструктурниот Коридор 8 да ги ...
сите 66 | | | веќе видена

Азедин Унахи беше вистинско откровение на Светското првенство во Катар и сериозно го сврте интересот на себе од страна на многу поважни клубови од Анже, па ...
сите 34 | | | веќе видена

„Еврејските лингвисти не можеле да најдат збор, што најсоодветно би ги опишал страдањата на Евреите од 1933 до 1945 година. Конечно, во некои апокалиптични ...
сите 71 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нафтата поскапе поради пониските залихи на сурова нафта во САД и загриженоста на ОПЕК +

Од:
До кого (е-маил):
Порака: