РУСКАТА НАФТА 62 ДОЛАРИ? ЕУ ја одредува максималната цена за црното злато

Европската унија најверојатно ќе ја постави горната граница за цената на нафтата од Русија на ниво од 62 долари за барел, без оглед на барањата на Полска и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Овие цени се поддржани од надежите дека ревидираните мерки за ограничување на коронавирусот во Кина ќе ја засилат побарувачката и загриженоста за снабдувањето ...
| | веќе видена | слични

За следната година американската агенција за енергетски информации предвидува дека цената на нафтата од типот „брент“ во просек ќе биде 92,36 долари за барел. ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 8 минути Пазарот за стари нафтени танкери цвета, а сето тоа се должи на напорите на западните земји да ја ограничат трговијата со руската ...
| | веќе видена | слични

Цените на нафтата на меѓународните пазари во средата паднаа близу нивото од 80 долари за барел, поддржани од надежите дека изменетите епидемиолошки мерки во ...
| | веќе видена | слични

Три опции како Путин ќе одговори на ограничувањето на цената на нафтата Александра Спасеска 07.12.2022 / 13:35 Бизнис Русија би можела да одговори на одлуката ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Проширувањето на сегашното мнозинство кое што ја подржува владата е со идеја да се купи време од двете партии на власт СДСМ и ДУИ до редовниот термин на ...
сите 665 | | | веќе видена

Вчера во 12.29 часот во СВР Скопје било пријавено дека во 12.15 и во 12.25 часот на бул.„Александар Македонски“ во Скопје, двајца малолетници од Скопје биле ...
сите 414 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 233 | | | веќе видена

Според безбедносни извори во Берлин, обуката на украинските војници треба да започне денеска. Германската влада, по консултации со САД, во јануари се согласи ...
сите 248 | | | веќе видена

Ковачевски и Пендаровски бидејќи не ги обелоденуваат агентурните мрежи и финансиери на бугарските клубови тие директно работат за нив. Пендаровски не може да ...
сите 101 | | | веќе видена

„Неверојатно е, но германските тенкови „Леопард“ со насликани крстови повторно ни се закануваат“, рече рускиот претседател во Волгоград (поранешен Сталинград), ...
сите 141 | | | веќе видена

Денеска попладне и во текот на ноќта ќе има повремени врнежи кои ќе бидат претежно од снег со слаб до умерен интензитет. До изутрина на планините снежната ...
сите 223 | | | веќе видена

Претседателот на Владата Димитар Ковачевски денеска присуствуваше на потпишувањето на Договорот за надзор и правен трансакциски советник за изградба на ...
сите 69 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

РУСКАТА НАФТА 62 ДОЛАРИ? ЕУ ја одредува максималната цена за црното злато

Од:
До кого (е-маил):
Порака: