„Проблемот Скопје не е во советот, туку во игнорантниот и арогантен однос на градоначалничката“

Проблемот во Град Скопје не е во советот, туку во игнорантниот и арогантен однос на градоначалничката.Ова го вели Теодора Крстевска од коалицијата „Движење ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Градоначалничката Данела Арсовска ги тргна портретите на досегашните градоначалници на Скопје кои над 20 години стоеја во салата за состаноци до нејзиниот ...
| | веќе видена | слични

Портретите на поранешните градоначалници на градот Скопје од салата за состаноци завршиле во ходник до тоалетите. Градоначалничката Данела Арсовска ги тргнала ...
| | веќе видена | слични

Сликите со портрети на сите досегашни 14 градоначалици и на тринаесетте претседатели на Советот, како и на сите претседатели на Општина Штип од 1945 до 1991, ...
| | веќе видена | слични

Градоначалничката на Скопје Данела Арсовска нема решение за сообраќајниот колапс во градот поради блокадите од приватните автобуски превозници ниту за ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Градоначалничката Данела Арсовска смета дека треба да има избори за Совет на Град Скопје, но нејзина оставка не е опција. Таа неодамна во дебатна емисија ...
| | веќе видена | слични

Градоначалничката Данела Арсовска не сака избори за нови советници кои ќе работат во интерес на граѓаните, таа сака избори за нови советници кои ќе работат за ...
| | веќе видена | слични

Останато

САД ги повикуваат Бугарија и Македонија да ја деескалираат својата реторика и брзо да ги решат билатералните спорови. Ова за Гласот на Америка го соопштиле од ...
сите 724 | | | веќе видена

СДС излезе со цврст став во врска со изјавата на Даниел Лорер од партијата „Продолжуваме со промените“ (ПП) дека Христијан Пендиков, кој беше претепан во ...
сите 502 | | | веќе видена

Она што јас го знам веќе таму е при крај работата, размислуваат за една или друга варијанта во смисла дали политичката партија Алтернатива ќе остане во влада ...
сите 289 | | | веќе видена

Времето утре ќе биде променливо облачно, локално ќе има слаби врнежи од снег. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец. Во Скопје променливо облачно, ...
сите 245 | | | веќе видена

Опожарено е возило БМВ во липковското село Никуштак, соопшти денеска кумановската полиција. Вчера во 11:55 часот во полициско одделение Матејче било пријавено ...
сите 182 | | | веќе видена

Поднесена е кривична пријава против лице од тетовско Стримница за вршење јавен превоз без лиценца, соопшти попладнево Министерството за внатрешни работи. – СВР ...
сите 186 | | | веќе видена

Вечерва во посета на Виниче, во пресрет на празникот Св. Атанасиј. Нека е за многу години, и ова да биде година на промени и почеток на заедничка иднина за ...
сите 110 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Проблемот Скопје не е во советот, туку во игнорантниот и арогантен однос на градоначалничката“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: