Утре повремени врнежи од дожд, а на планините снег

9 копии

Променливо облачно време ќе имаме и во наредните денови во Македонија, која ќе биде и под влијание на влажен бран. За време на викендот се очекуваат повремени ...
| | веќе видена | слични

Според метеорологот Славчо Попоски, може слободно да се каже дека за време на викендот, како и во почетокот од следната седмица регионот и Македонија ќе ги ...
| | веќе видена | слични
12 копии

 На некои места низ Македонија веќе ќе можете да чекорите по крцкавиот снег кој неодамна падна, а некаде уште може да уживате во есенските пејзажи кои не се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Беким Сали, министерот за здравство, доцна попладнево на социјалните мрежи изнесе информација дека вкупно 320 здравствени работници се пријавиле доброволно за ...
сите 496 | | | веќе видена

 Тие според информациите кај нашиот источен сосед се веќе пуштени од притвор откако ја признале вината за делото. Градоначалникот на Благоевград Илко Стојанов ...
сите 269 | | | веќе видена

„Астросеизмологот“ Френк Хугербитс e Холанѓанецот кој го предвиде силниот земјотрес во Турција и Сирија. Тој се занимава со предвидување на земјотреси врз ...
сите 234 | | | веќе видена

Како што одминува времето, има се помалку надеж за преживеаните од разорниот земјотрес во Турција и Сирија, а спасувачите имаат малку време до истекот на рокот ...
сите 459 | | | веќе видена

Скандалозната организација за одбележувањето на раѓањето на Гоце Делчев е најсилен доказ дека власта е одлепена од реалноста и дека се плаши од народот. Ова ли ...
сите 228 | | | веќе видена

Македонскиот клуб во Благоевград го каменувале два брачни пара. Двајцата мажи кои полицијата ги приведе поради каменувањето на Македонскиот културен клуб ...
сите 171 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Утре повремени врнежи од дожд, а на планините снег

Од:
До кого (е-маил):
Порака: