ЕСМ Снабдување со топлина започна со испорака на фактурите за октомври

Од “ЕСМ Снабдување со топлина” соопштуват дека веќе ги изработиле фактурите за топлинска енергија за месец октомври и во тек е нивна достава. - Износот на ...
| | веќе видена | слични

Потрошувачи кои добиваат фактурата во хартиена форма да ја искористат можноста за добивање на е-фактура затоа што е најсигурен, најбрз и најекономичен начин на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Сметките замесец октомври за парно греење на скопјани им се доставени и во тек е нивната наплата, велат од АД ЕС Износот на фактурите за топлинска енергија на ...
| | веќе видена | слични

Заврши доставата на сметките за парно за октомври, а во тек е нивната наплата, вели помошничката на директорот за производство од АД ЕСМ, Александра Маројевиќ. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Радијаторите на жителите на Скопје во текот на целата грејна сезона ќе бидат топли, најави премиерот Димитар Ковачевски кој посочи дека наспроти тврдењата на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бугарската делегација лично ќе ги чека Бугарите во Скопје да се соберат и „заедно да принесеме цвеќе на гробот на Гоце Делчев“, рече утрово бугарскиот ...
сите 538 | | | веќе видена

Дојде 4-ти февруари, а Ковачевски и Пендаровски не открија кои странски служби шират антимакедонска пропаганда, и самите работат во нивна корист, се вели во ...
сите 201 | | | веќе видена

Бугарскиот европратеник Ангел Џамбаски, за изјавата на бугарскиот министер Даниел Лорер во која тој вели дека охриѓанецот Христијан Пендиков не е бугарски ...
сите 367 | | | веќе видена

Владата одредува каде снимателите ќе снимаат за време на чествувањето на годишнината од раѓањето на Гоце Делчев.На новинарите, пак, влезот во црквата им е ...
сите 181 | | | веќе видена

Владата на денеска донесе одлука со која го задолжи Комитетот за преговори за имплементација на проектот за изградба на инфраструктурниот Коридор 8 да ги ...
сите 83 | | | веќе видена

Азедин Унахи беше вистинско откровение на Светското првенство во Катар и сериозно го сврте интересот на себе од страна на многу поважни клубови од Анже, па ...
сите 34 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕСМ Снабдување со топлина започна со испорака на фактурите за октомври

Од:
До кого (е-маил):
Порака: