Се ближи големо поскапување на цигарите, ќе настрадаат пушачите од источноевропските земји

Европската комисија сака да ја зголеми минималната стапка на акциза за тутунските производи, што најмногу би се забележало кај крајните цени на цигарите во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Иако Унгарија не се откажува од ветото на пакетот за помош на Украина, Германија и Франција поради тоа влегуваат во судир со остатокот од ЕУ. Министрите за ...
| | веќе видена | слични

Во вторникот, министрите за финансии требаше да разговараат за предлогот за замрзнување на средствата на Унгарија од кохезионите фондови, како дел од ...
| | веќе видена | слични

Унгарските медиуми денес ги негираа шпекулациите дека оваа држава ставила вето во ЕУ на големиот заем за Украина вреден 18 милијарди евра. Веста ја објави ...
| | веќе видена | слични

Официјалните лица на ЕУ ветија дека ќе и дадат на Украина 18 милијарди евра финансиска помош откако Унгарија стави вето на распределбата на средствата. ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Унгарија на состанокот на министрите за финансии на земјите членки на ЕУ блокираше макроекономска финансиска помош за Украина во износ од 18 милијарди евра, ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Словенечкиот премиер Роберт Голоб планира да биде изграден гасовод до Унгарија за алжирски гас со цел да и помогне на соседната земја да ја намали зависноста ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Алијанса за Албанците чека да види дали владејачките партии ќе ги исполнат нејзините барања за влез во владиното мнозинство и ако тоа не се случи, ...
сите 532 | | | веќе видена

Има надворешни фактори кои не сакаат Бугарија и Северна Македонија да бидат во добри односи. Тоа се оние луѓе кои не сакаат РСМ да биде дел од Европската ...
сите 397 | | | веќе видена

Денес заседаваше Централниот Комитет на Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ, Гоце Делчев при што беа донесени повеќе заклучоци. Пред да ги прочитам заклучоците ...
сите 187 | | | веќе видена

Голем број граѓани денес излегоа пред Младинскиот културен центар да протестираат во одбрана на МКЦ. На собирот имаше голем број музичари, уметници и љубители ...
сите 104 | | | веќе видена

Синоќа по полноќ до 4 часот утринава, полицицијата спроведе акциска контрола во угостителски објекти на 272 локации. Во контролата беа опфатени и 18 казина на ...
сите 293 | | | веќе видена

Претседателот на ДУИ, Али Ахмети за време на вчерашниот собир во Тетово рече дека лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски ја видел војната само на ...
сите 135 | | | веќе видена

Девојка од Кичево во полициската станица Аеродром пријавила таксист за недолично однесување, соопштија попладнево од Министерството за внатрешни работи. – Во ...
сите 150 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се ближи големо поскапување на цигарите, ќе настрадаат пушачите од источноевропските земји

Од:
До кого (е-маил):
Порака: