Операција „Адмирал“: Откриена најголемата европска измама со ДДВ од 2,2 милијарди евра

2 копии

Европското јавно обвинителство (ЕППО) во вторникот извести дека открило многу сложена шема за измама со ДДВ заснована на продажба на популарна електронска ...
| | веќе видена | слични

Во август Португалија го зголеми увозот на руски стоки речиси десет пати, додека Франција го зголеми увозот за една четвртина, а Германија повторно е на врвот ...
| | веќе видена | слични

Трговскиот дефицит на Соединетите Држави со светот се зголеми во октомври, како одраз на падот на извозот поради намалената глобална побарувачка и силниот ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Во октомври, Хрватска беше меѓу земјите на ЕУ со најголем пад на продажбата на мало, значително повисок од европскиот просек, покажа во понеделникот извештајот ...
| | веќе видена | слични

Електричните автомобили се важен дел од енергетската транзиција. Тие стануваат сè попопуларни, а меѓународната трговија со хибридни (plug-in and non-plug-in)) ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Невработеноста во еврозоната падна на рекордно ниско ниво од 6,5 отсто во октомври, покажуваат бројките што денеска ги објави „Евростат”, статистичката ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на НСДП Горан Мисовски, чија партија е дел од владината коалиција, смета дека евентуалниот влез на Алијанса за Албанците во Владата ќе донесе нов ...
сите 478 | | | веќе видена

Господине Османи, која е позадината на повлекувањето на бугарскиот амбасадор во Софија и заострувањето на односите на државно ниво од страна на Бугарија? Не би ...
сите 642 | | | веќе видена

Денес заседаваше Централниот Комитет на Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ, Гоце Делчев при што беа донесени повеќе заклучоци. Пред да ги прочитам заклучоците ...
сите 187 | | | веќе видена

Голем број граѓани денес излегоа пред Младинскиот културен центар да протестираат во одбрана на МКЦ. На собирот имаше голем број музичари, уметници и љубители ...
сите 104 | | | веќе видена

Али Ахмети го повтори повикот на неговиот поранешен владин партнер, експремиерот Зоран Заев, за „камшикари“ од странство, со тоа што би правеле ветинг врз ...
сите 105 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Операција „Адмирал“: Откриена најголемата европска измама со ДДВ од 2,2 милијарди евра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: