Морачанин: Топланите во Скопје да продолжат да работат на гас


3 копии

Претседателката на ДОМ и пратеничка Маја Морачанин во интерес на здравјето на граѓаните, бара топланите во Скопје да продолжат да работат на гас. Морачанин, ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Децении чекаме да се случи енергетската транзиција и гледаме само години изгубени во неинвестирање, со планови и акции без видливи резултати во животната ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Веќе има неколку проекти коишто се однесуваат на изградба на пречистителни станици. Најголемата е во Скопје. За жал, таа пречистителна станица практично е ...
| | веќе видена | слични

Начинот на кој владата и државните компании во моментов се справуваат со енергетската криза не враќа децении наназад, порачува граѓанскиот сектор. Доколку ...
| | веќе видена | слични

Единственото нешто што може да се направи оваа зима за да се ублажи состојбата со аерозагадувањето е топланите во Скопје да продолжат да работат на гас, смета ...
| | веќе видена | слични

Во Македонија на годишно ниво умираат меѓу 3.000 и 3.500 лица како резултат на загадениот воздух кои го дишеме. Оваа бројка само се однесува на опасните ПМ2,5 ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Партијата ДОМ во следниот период ќе промовира и ќе бара усвојување законско решение со кое ќе се овозможи енергетска демократија, односно формирање енергетски ...
| | веќе видена | слични

Морачанин за МИА: Ќе бараме закон за формирање енергетски задруги и за компаниите и за граѓаните Александра Спасеска 01.12.2022 / 08:39 Македонија Скопје, 1 ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Се зголемува бројот на домаќинства и во деловите што не се покриени со централното греење, се зголемува бројот на автомобили додека истовремено се зголемува ...
| | веќе видена | слични

Утре во 11 часот 100 нови дрва ќе бидат засадени во Кисела Вода, во паркчето зад зградата Флет Ајрон во рамки на европската регионална иницијатива „Дрво на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерството за внатрешни работи најостро ги демантира лагите изнесени на порталот „Макпрес“ дека за безбедноста во сабота ќе се грижат и бугарски полицајци. ...
сите 752 | | | веќе видена

Вчера во 12.29 часот во СВР Скопје било пријавено дека во 12.15 и во 12.25 часот на бул.„Александар Македонски“ во Скопје, двајца малолетници од Скопје биле ...
сите 255 | | | веќе видена

Проширувањето на сегашното мнозинство кое што ја подржува владата е со идеја да се купи време од двете партии на власт СДСМ и ДУИ до редовниот термин на ...
сите 228 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 275 | | | веќе видена

Ковачевски и Пендаровски бидејќи не ги обелоденуваат агентурните мрежи и финансиери на бугарските клубови тие директно работат за нив. Пендаровски не може да ...
сите 244 | | | веќе видена

Денеска попладне и во текот на ноќта ќе има повремени врнежи кои ќе бидат претежно од снег со слаб до умерен интензитет. До изутрина на планините снежната ...
сите 219 | | | веќе видена

Претседателот на Владата Димитар Ковачевски денеска присуствуваше на потпишувањето на Договорот за надзор и правен трансакциски советник за изградба на ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Морачанин: Топланите во Скопје да продолжат да работат на гас

Од:
До кого (е-маил):
Порака: