КИНЕСКИОТ ЈУАН ПОПУЛАРЕН ВО РУСИЈА, ќе помогне ли во надминувањето на финансиските блокади од Западот?

Време зa читање: 7 минути Кинескиот претприемач Ванг Мин е воодушевен од руското прифаќање на јуанот. Неговата компанија за LED светла може да ги цени ...
| | веќе видена | слични

Тајванскиот производител на чипови „ТСМЦ“ соопшти дека повеќе од тројно ќе ја зголеми својата планирана инвестиција во својата нова фабрика во Аризона на 40 ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Соединетите држави мора да вложат повеќе напори за да бидат поуспешни во натпреварувањето со Кина, изјави американската министерка за трговија Џина Рејмондо, ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 5 минути Планот на претседателот Владимир Путин да ја направи Турција центар за руски гас во теорија може да ѝ овозможи на Москва да го ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на НСДП Горан Мисовски, чија партија е дел од владината коалиција, смета дека евентуалниот влез на Алијанса за Албанците во Владата ќе донесе нов ...
сите 481 | | | веќе видена

Има надворешни фактори кои не сакаат Бугарија и Македонија да бидат во добри односи. Тоа се сите оние луѓе кои не сакаат Македонија да биде дел од Европската ...
сите 630 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски приреди традиционален годишен прием за претставниците на дипломатскиот кор акредитирани во нашата држава. „Изминатиот период ...
сите 339 | | | веќе видена

Украинскиот претседател Володимир Зеленски воведе санкции за 185 компании и поединци кои ја поддржуваат 12-месечната војна на Русија.Фирмите и бизнисмените кои ...
сите 418 | | | веќе видена

Денес заседаваше Централниот Комитет на Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ, Гоце Делчев при што беа донесени повеќе заклучоци. Пред да ги прочитам заклучоците ...
сите 189 | | | веќе видена

Голем број граѓани денес излегоа пред Младинскиот културен центар да протестираат во одбрана на МКЦ. На собирот имаше голем број музичари, уметници и љубители ...
сите 109 | | | веќе видена

Претседателот на ДУИ, Али Ахмети за време на вчерашниот собир во Тетово рече дека лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски ја видел војната само на ...
сите 127 | | | веќе видена

Санкционирани се 69 возачи за брзо возење на територијата на СВР Битола. Меѓу нив е и возач со измерени 2,61 промили алкохол, информираат попладнево од ...
сите 179 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

КИНЕСКИОТ ЈУАН ПОПУЛАРЕН ВО РУСИЈА, ќе помогне ли во надминувањето на финансиските блокади од Западот?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: