Кој има шанса да се вработи во Народна банка?


Власта продолжува да ги злоупотребува државните институции, да фалсификува дипломи и лични податоци со цел задоволување на личните интереси на поединци. ...
| | веќе видена | слични

Ако не се плаши од најавите на САД дека ќе се гони секаков вид на корупција претседателката на Државната комисија за одлучување во управна постапка од работен ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Злоупотребата на службената должност на директорката на Државниот испитен центар, Елизабета Наумовска кулминира со одлука на Државниот просветен инспекторат да ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Директорка на ДИЦ Наумовска поништила испит на 111 кандидати за директори спротивно на законот, ЈО да ја поведе постапка и да го преиспита работењето. ...
| | веќе видена | слични

Останато

 Тие според информациите кај нашиот источен сосед се веќе пуштени од притвор откако ја признале вината за делото. Градоначалникот на Благоевград Илко Стојанов ...
сите 109 | | | веќе видена

Земјотрес со јачина од 4,2 степени вечерва предизвика паника во источните и северните делови на Либан, при што жителите во некои области ги напуштија своите ...
сите 243 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи ја известува јавноста дека денеска (08.02.2023) во 19.10 часот завршија сите потребни проверки во врска со денешните пријави ...
сите 142 | | | веќе видена

Малолетно девојче било нападнато во автобус со бројот 57 вчера во Скопје. Според информациите од полицијата, нападнат бил и 32-годишен скопјанец кој се обидел ...
сите 167 | | | веќе видена

Големиот пријател на Македонија и хрватски македонист, универзитетскиот професор Горан Калоѓера од Хрватска со фејсбук -порака до Ковачевски, Ахмети и сите ...
сите 100 | | | веќе видена

Македонскиот клуб во Благоевград го каменувале два брачни пара. Двајцата мажи кои полицијата ги приведе поради каменувањето на Македонскиот културен клуб ...
сите 172 | | | веќе видена

Виктор Стојанов, претседателот на бугарската фондација „Македонија“, веднаш по случувањата на македонско-бугарската граница на 4 февруари кога тројца бугарски ...
сите 283 | | | веќе видена

Во изминатите денови, државни функционери во Македонија во неколку наврати вербално малтретираа новинари и медиуми. Европската федерација на новинари (ЕФН) се ...
сите 113 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кој има шанса да се вработи во Народна банка?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: