ЈСП склучила фиксен договор за дизел по 118 за литар следните две години, иако денес е 86,50 денари за литар?


ЈСП „Скопје“ на 25 октомври годинава склучило договор со македонска компанија за набавка на гориво со фиксна цена од 100 денари за литар плус ДДВ,пишува ...
| | веќе видена | слични

Мицкоски да каже колкава штета им направи на граѓаните со блокадите во Скопје и да се повлече од блокадите, побараа денеска од СДСМ. Од партијата поставија ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ниту по 48 часа нема одговор од градоначалникот на Град Скопје, Данела Арсовска на поставените прашања. Ниту пак има одговор на хаосот. А, хаосот е наменски, ...
| | веќе видена | слични

Во однос на новиот јавен повик од страна на Град Скопје, тој рече дека никој од превозниците присутни на протестот кои досега ја извршуваа својата дејност нема ...
| | веќе видена | слични

Град Скопје пак веќе го објави јавниот повик за избор на приватни превозници за линиите 20 и 22. Развојот на настаните го следи Дејан Трајкоски. Дејан кога ...
| | веќе видена | слични

Скопје три дека е во колапас, под 24-часовни блокади на приватните превозници кои бараат Град Скопје да им го исплати долгот, блокирани се улици и булевари, а ...
| | веќе видена | слични

Кога и како ќе завршат блокадите во Скопје? Професорот по управно право Борче Давитковски вели дека правото на протест е уствано загарантирано, но и такво е и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На новинарите не им е дозволен влез во црквата, а од друга страна, снимателите и фоторепортерите не смеат да излезат надвор од црквата во обезбедената зона. ...
сите 578 | | | веќе видена

Владата на денеска донесе одлука со која го задолжи Комитетот за преговори за имплементација на проектот за изградба на инфраструктурниот Коридор 8 да ги ...
сите 66 | | | веќе видена

Азедин Унахи беше вистинско откровение на Светското првенство во Катар и сериозно го сврте интересот на себе од страна на многу поважни клубови од Анже, па ...
сите 34 | | | веќе видена

„Еврејските лингвисти не можеле да најдат збор, што најсоодветно би ги опишал страдањата на Евреите од 1933 до 1945 година. Конечно, во некои апокалиптични ...
сите 71 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЈСП склучила фиксен договор за дизел по 118 за литар следните две години, иако денес е 86,50 денари за литар?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: